Skrót: Chelsea 3:1 Leeds United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.12.2020 07:09 / Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 07:12

W meczu 11. kolejki Premier League Chelsea zgodnie z planem sięgnęła po komplet punktów pokonując na swoim stadionie Leeds United 3:1. Zespół Franka Lamparda zagrał na dobrym poziomie i ponownie zaprezentował wysoką skuteczność.

Nieoczekiwanie to "The Peacocks" jako pierwsi strzelili bramkę. Już w 4. minucie Patrick Bamford dostał bardzo dobre podanie z głębi pola, wyprzedził obrońców Chelsea, minął Mendy'ego i umieścił piłkę w bramce.

Odpowiedź The Blues miała miejsce nieco ponad 20 minut później. Po dobrym dośrodkowaniu Recce'a Jamesa piłkę do bramki Leeds czubkiem buta skierował Olivier Giroud.

Na prowadzenie Niebiescy wyszli po przerwie. W 61. minucie Mason Mount bardzo dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, zaś Kurt Zouma strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Wynik na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry Christian Pulisic. Amerykanin wpisał się na listę strzelców po zagraniu Timo Wernera.

Chelsea 3:1 Leeds United:

Źródło: Full Matches and Shows