Chelsea U-23 pokonuje Leicester City U-23 2:1

Autor: Maciej Stybel Dodano: 05.12.2020 00:04 / Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 00:04

Podopieczni Andy'ego Myersa podejmowali u siebie drużynę Leicester City U-23 w ramach rozgrywek Premier League 2. The Blues wygrali to spotkanie 2:1 po bramkach Pearta-Harrisa i Henry'ego Lawrence'a.

Początek spotkania był raczej niemrawy. Obie strony nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszą okazję poważną okazję mieli piłkarze drużyny gości. Admiral Muskwe oddał niezły strzał z rzutu wolnego, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Bergstrom. Parę minut później szansę na zdobycie gola miał Demarai Gray, ale Bergstrom ponownie był na posterunku. Chelsea miała swoją okazję w 30. minucie. Lawrence starał się pokonać bramkarza Leicester strzałem z dystansu, ale Jakub Stolarczyk nie dał się zaskoczyć. W 41. minucie spotkania prowadzenie objęli podopieczni Andy'ego Myersa. Dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Livramento, a jego dośrodkowanie wykończył Peart-Harris. Do przerwy The Blues prowadzili więc 1:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się nie najlepiej dla drużyny gospodarzy. W 53. minucie wyrównującego gola zdobył Admiral Muskwe. Lisy chciały pójść za ciosem i parę minut później stworzyły sobie fantastyczną okazję, ale strzał Wakelinga obronił Bergstrom. W ostatnim kwadransie dzisiejszego spotkania wspaniałą paradą w defensywie popisał się Dynel Simeu, który wybił piłkę z linii bramkowej i pozwolił myśleć swoim kolegom o zdobyciu trzech punktów w tym spotkaniu. W 89. minucie The Blues zdobyli zwycięskiego gola. Drugą asystę zaliczył Livramento, który dograł piłkę do Lawrence'a, a ten nie dał szans bramkarzowi Leicester. Ostatecznie Chelsea U-23 wygrała to spotkanie 2:1 i wskoczyła na drugie miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz podopieczni Andy'ego Myersa rozegrają 12 grudnia, a ich rywalem będzie Tottenham Hotspur U-23.

Chelsea U-23 2:1 Leicester City U-23

Chelsea U-23: Bergstrom - Simeu, McClelland, Colwill - Livramento, Ekwah-Elimby (74' Ballo), Bate, Lawrence - Anjorin, Peart-Harris - Brown (68' Fiabema)

Leicester City U-23: Stolarczyk - Leathers, O'Connor (84' Reghba), Nelson, Wright (45' Wakeling) - Hume, Leshabela, Ndukwu (65' McAteer) - Flynn, Muskwe, Gray