Lampard: Ziyech? Oczekuję od niego jeszcze więcej!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 29.11.2020 09:36 / Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 09:36

Hakim Ziyech bardzo szybko zaaklimatyzował się w Premier League po transferze z Ajaksu do Chelsea i stał się ważną postacią drużyny z zachodniego Londynu. Marokańczyk notuje wiele asyst oraz tworzy duże zagrożenie pod bramką rywali, ale Frank Lampard twierdzi, że 27-letniego zawodnika stać na jeszcze lepszą grę.


Debiut Ziyecha dla The Blues opóźnił się z powodu kontuzji. Gdy Marokańczyk doszedł do pełnej sprawności, szybko zapewnił sobie miejsca w pierwszym składzie drużyny Franka Lamparda.


– Hakim wywarł wielki wpływ na naszą grę. Kocham pracę z nim, ponieważ jest piłkarzem, który trenuje bardzo dobrze, wywiera wpływ na osoby wokół siebie, ma wielki talent, pracuje na siłowni i dba o regenerację – ocenił menedżer Chelsea.


– Jestem absolutnie pod wrażeniem Ziyecha każdego dnia, od kiedy trafił do naszego klubu. Mimo to, oczekuję od niego jeszcze więcej. Miejmy nadzieję, że wszyscy chcą od niego więcej, gdyż pokazał prawdziwą jakość i szybko odnalazł się w Premier League.


– Właśnie z tych powodów zdecydowałem się sprowadzić go do naszej drużyny. Czułem, że może dać nam wielki talent i wnieść coś nowego, swój sposób gry. Jak na razie to pokazuje i liczę, że pokaże jeszcze więcej – stwierdził Frank Lampard.


Dzisiaj Chelsea zmierzy się z Tottenhamem. Obie drużyny prezentują w ostatnim czasie wysoką formę i obie plasują się w ścisłej czołówce Premier League.


– W poprzednim sezonie rozegraliśmy dwa bardzo dobre mecze przeciwko Tottenhamowi i wygraliśmy je. Mieliśmy inne występy, w których nie byliśmy tak dobrzy. W tym roku także z nimi graliśmy i mieliśmy jedną bardzo dobrą połowę, a druga już nie była tak udana. Staram się nieustannie szukać nowych rozwiązań, żeby jak najlepiej przygotować się do danego meczu, ale mam świadomość, że każde spotkanie jest inne, a tym razem zagramy z Tottenhamem, który jest w naprawdę dobrej formie.


– Przed tego typu meczami mam tylko jedno głębokie pragnienie, a mianowicie, żeby piłkarze w maksymalny sposób skoncentrowali się na grze. Będziemy musieli poradzić sobie z taktyką rywali, ale będziemy też mieli plan, jak zagrać na naszym najwyższym poziomie. Mimo to, koncentracja i skupienie to dwa naprawdę proste słowa, które w tego typu meczach mogą odegrać olbrzymią rolę.


– Cały czas powtarzam, że do końca sezonu jeszcze daleka droga. Mistrzostwo zdobędzie ta drużyna, która w przeciwieństwie do innych zdoła zachować konsekwencję. Po tak krótkim okresie sezonu, ciężko jest cokolwiek powiedzieć, albo wskazać kandydatów do tytułu. Musimy jeszcze wiele udowodnić – dodał Lampard.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close