Kante: Jesteśmy w gazie

Autor: Fabian Sznapka Dodano: 29.11.2020 09:22 / Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 12:43

Przed derbowym meczem z Tottenhamem, N’Golo Kante udzielił wywiadu klubowym mediom, w którym porusza kwestie nowych zawodników w klubie oraz zaszczycie, który mu towarzyszył podczas występu z opaską kapitana.

 

Drużyna Chelsea przystępuje do dzisiejszego spotkania ze świadomością, że osiągnięcie w nim dobrego rezultatu sprawi, iż pozostaną oni niepokonani już od dwóch miesięcy (11 meczów na wszystkich frontach). Wysoka forma The Blues idealnie pokrywa się z powrotem do dobrej dyspozycji N’Golo Kante.

 

– Cieszymy się z utrzymania naszej dobrej passy – powiedział Kante

 

– Myślę, że jest to efektem wytężonej pracy i wysiłku włożonego w osiągnięcie zakładanych wyników. Jak dotąd dobrze sobie radzimy i musimy dalej podążać tą drogą, aby móc wspaniale zakończyć obecny sezon.

 

Francuz jest obecnie jednym z najstarszych zawodników w zespole, co przekłada się również na większą odpowiedzialność spoczywającą na nim zarówno na boisku, jak i poza nim. Najlepszym tego przykładem jest fakt, iż pod nieobecność Azpilicuety oraz Jorginho w spotkaniu przeciwko Newcastle, to właśnie Kante otrzymał od Lamparda opaskę kapitana.  - Wspaniale jest być kapitanem tej drużyny i tego klubu. Czuję, że wraz z wiekiem staję się kimś więcej dla drużyny. Doceniam to, jakim zaufaniem darzy mnie Frank Lampard.

 

 Po owocnym okienku transferowym w wykonaniu The Blues, Kante uważa, że Chelsea jest teraz w stanie walczyć o mistrzostwo Premier League, a zawodnicy, którzy przybyli do klubu wnieśli do składu sporo nowej energii.

 

–  Zawodnicy, którzy przybyli do klubu doskonale rozumieją naszą filozofię gry. Dają nam nową energię i wiele pozytywnych impulsów. Chcą wygrywać i osiągać dobre wyniki razem z drużyną, a to pomaga w zwiększaniu ambicji w zespole. Bardzo dobrze się zadomowili w Chelsea.

 

 Mając na uwadze minione spotkania pomiędzy Chelsea i Tottenhamem, Kante spodziewa się dzisiaj zaciętego meczu. Za niezłym widowiskiem przemawia również fakt, iż dwa zespoły znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji.

 

– Jesteśmy w dobrej formie, podobnie jak nasi rywale. Mają w swoim składzie bardzo dobrych zawodników. Przegraliśmy mecz w Carabao Cup, ale teraz gramy w lidze, która jest dla nas najważniejsza. Myślę, że to będzie dobry mecz, ponieważ jest on ważny dla obu drużyn.

   

 

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close