Rudiger: Czuję się częścią zespołu

Autor: Maciej Dreśliński Dodano: 26.11.2020 17:12 / Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:12

Antonio Rudiger był bliski odejścia z Chelsea. Teraz przyznaje jednak, że sytuacja radykalnie się zmieniła. Mimo że latem naciskał na odejście z klubu, to teraz czuje się stałą częścią zespołu.

 

27-latek przegrywał rywalizację o pierwszy skład. Do końca okienka transferowego był łączony z takimi klubami jak Paris Saint-Germain czy Tottenham. Odejście do Spurs upadło, ponieważ stoper bał się reakcji kibiców Chelsea. Joachim Low twierdził, że Rudiger zrobił wszystko, by latem opuścić Stamford Bridge i spróbuje odejść ponownie w styczniu.

 

Sytuacja wydawała się nie do naprawienia, zwłaszcza, że Rudiger nie był brany pod uwagę przez pierwszych dziewięć spotkań sezonu. Pozytywne rozmowy z Frankiem Lampardem sprawiły, że obrońca ostatecznie nie odszedł z klubu. Niemiec zagrał od tego czasu z Krasnodarem, Rennes i Newcastle.

 

 – Jestem zadowolony z rozwoju sytuacji w ostatnich tygodniach. Teraz postrzegam siebie jako stałą część zespołu. Miałem ciężki czas, sprawdzałem możliwość odejścia, ale otrzymałem pozytywne sygnały od sztabu szkoleniowego.

 

Rudiger odegrał znaczącą rolę w przekonaniu Timo Wernera do przeprowadzki na Stamford Bridge. Obrońca był pod wrażeniem tego, jak jego rodak szybko zaaklimatyzował się w Premier League.

 

–  Liga bardzo dobrze przyjęła Timo. On szybko zintegrował się z drużyną i ligą. Bardzo dobrze wykorzystuje swoją szybkość, sprawia obrońcom ogromne problemy i cały czas emanuje pewnością siebie.

 

 

Źródło: Metro

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close