Chelsea U-23 remisuje z Manchesterem City U-23 2:2

Autor: Maciej Stybel Dodano: 22.11.2020 20:53 / Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 20:53

Po długiej przerwie wróciliśmy do rozgrywek Premier League 2. Chelsea U-23, po emocjonującym spotkaniu, ostatecznie zremisowała z Manchesterem City U-23 2:2.

Podopieczni Andy'ego Myersa jako pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia bramki. Anjorin i Peart-Harris przeprowadzili składną akcję, którą starał się wykończyć Tino Livramento, ale strzał 17-letniego Anglika został zablokowany przez obrońcę Manchesteru City. Parę minut później fantastyczną sytuację zmarnował napastnik The Citizens Liam Delap i po trzydziestu minutach nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Obydwie drużyny stworzyły sobie dobre okazje, ale żaden strzał nie zdołał znaleźć drogi do siatki. W 33. minucie prowadzenie objęła drużyna gospodarzy. Delap ponownie przeprowadził bardzo dobrą akcję i tym razem strzałem z kilkunastu metrów pokonał Lucasa Bergstroma. Pięć minut później The Citizens zdobyli drugą bramkę. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tommy Doyle. Do przerwy Chelsea U-23 przegrywała więc 0:2.

Podopieczni Andy'ego Myersa w świetnym stylu rozpoczęli drugą część spotkania. W 48. minucie Nunn zagrał piłkę do Billy'ego Gilmoura, który precyzyjnym strzałem zdobył bramkę kontaktową dla drużyny gości. Chwilę później Nunn sam starał się zdobyć wyrównującego gola, ale nie zdołał trafić w światło bramki. Irlandzki napastnik w okolicach 60 minuty miał kolejną okazję, ale jego strzał głową trafił w poprzeczkę. Co nie udało się Nunnowi wyszło Peartowi-Harrisowi. W 68. minucie 18-latek wykończył dośrodkowanie Thierno Ballo. W końcówce spotkania swoją okazję miał jeszcze Tommy Doyle, ale jego strzał obronił Bergstrom. Ostatecznie Chelsea U-23 zremisowała na wyjeździe z Manchesterem City U-23 i zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz podopieczni Andy'ego Myersa rozegrają u siebie 4 grudnia, a ich rywalem będzie drużyna Leicester City U-23.

Manchester City U-23 2:2 Chelsea U-23

Manchester City U-23: Slicker - Egan-Riley, Doyle, Mbete-Tabu, Gomes - Bernaber (60' Rogers), Lavia, Doyle, - Nmecha (70' McAtee), Palmer (82' Edozie), Delap

Chelsea U-23: Bergstrom - Livramento, Simeu, Colwill, Lawrence - Gilmour, Bate - Peart-Harris, Anjorin (45' Ballo), Lewis - Nunn (65' Fiabema)

Źródło: Chelsea FC