Mount: Musimy być dla siebie bezwzględni

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.11.2020 16:48 / Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 16:48

W sobotnim spotkaniu z Newcastle United Chelsea zdołała sięgnąć po trzy punkty, ale zmarnowała wiele dogodnych okazji. Dużą nieskuteczność zaprezentował Timo Werner, który zdołał jednak zanotować asystę przy trafieniu Tammy'ego Abrahama.


Mason Mount przyznał, że Timo Werner jest topowym piłkarzem i powinien odpowiednio ocenić swoją formę strzelecką. Anglik dodał, że on także zmarnował jedną dogodną okazję.


– Nauczeni doświadczeniami z poprzedniego sezonu wiedzieliśmy, jak trudno jest grać przeciwko Newcastle. Obecnie gramy jednak na takim poziomie, że czujemy się bardzo pewni siebie i stać nas na dobre wyniki. W poprzednim sezonie być może brakowało nam trochę pewności – przyznał Mason Mount po meczu z Newcastle.


– Mamy dobry czas, ale nie możemy dać się ponieść. Musimy zachować skupienie na wygrywaniu meczów, strzelaniu bramek i zachowywaniu czystych kont.


W obecnym sezonie Chelsea zdołała już pokonać drużyny, z którymi w poprzedniej kampanii traciła punkty. The Blues zremisowali też z Manchesterem United czy Southampton.


– Spoglądamy wstecz i wiemy, że były mecze, w których traciliśmy punkty i łatwe bramki, ale w tym sezonie jest trochę inaczej. Nasza mentalność trochę się zmieniła.


Wracając do wczorajszego meczu z Newcastle, Mason Mount został zapytany o dyspozycję strzelecką Timo Wernera. Niemiec zmarnował kilka dogodnych okazji, mimo, iż w pozostałych aspektach prezentował się naprawdę dobrze.


– W pierwszej połowie powiedziałem Timo: "To jest twoja bramka, musisz ją strzelić", ponieważ widzę go każdego dnia na treningach. Timo jest topowym piłkarzem i musi być dla siebie bezwzględny po niewykorzystanych okazjach. Wie to i w przyszłym tygodniu odsunie to na bok.


– Ja również byłem rozczarowany jedną ze swoich okazji, ponieważ powinienem strzelić bramkę. Wszyscy jesteśmy dla siebie bezwzględni, gdyż chcemy dojść do pierwszego miejsca. Nasza grupa musi funkcjonować w ten sposób, że jeśli ktoś nie strzeli bramki albo popełni błąd, ktoś mu o tym powie.


– W przeszłości Chelsea miała zespół, który funkcjonował w ten właśnie sposób. Jeśli wrócimy do tego, będziemy mieli dużą szansę na wygranie trofeów – dodał Mount.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close