Konferencja prasowa Franka Lamparda po meczu z Newcastle

Autor: Maciej Stybel Dodano: 21.11.2020 17:09 / Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 17:09

Frank Lampard odpowiedział na pytania dziennikarzy po dzisiejszej wygranej z Newcastle United.

O dzisiejszym meczu

Cieszę się, że udało nam się tak szybko objąć prowadzenie. Wtedy zawsze gra ci się trochę lepiej, zwłaszcza jeżeli mierzysz się z tak dobrze zorganizowaną drużyną, jaką jest Newcastle United. Druga bramka była równie ważna, ponieważ pozwoliła nam zamknąć to spotkanie. Cieszę się, że w końcówce tego meczu moi zawodnicy nadal z takim samym zaangażowaniem walczyli o każdą piłkę. Takie nastawienie pozwoli nam szybciej wejść na wyższy poziom. Staraliśmy się szukać niekonwencjonalnych rozwiązań i mieliśmy dużo okazji. Czasami tempo tego spotkania siadało, ale wiemy, że nadal jest jeszcze wiele rzeczy nad którymi musimy pracować.

O kolejnym czystym koncie

Cieszę się, że po raz kolejny zagraliśmy na zero z tyłu, ale nie możemy teraz osiąść na laurach. Musimy cały czas pracować nad naszą grą w obronie, żeby wyeliminować wszystkie błędy.

O występie N'Golo Kante

N'Golo jest klasowym zawodnikiem i dzisiaj znowu to pokazał. Jestem bardzo zadowolony z jego występu. W tym sezonie skupiliśmy się na tym, żeby rozsądnie zarządzać jego czasem gry i na razie nam to wychodzi.

O Timo Wernerze

Miał dzisiaj kilka dobrych okazji do wpisania się na listę strzelców. Przez cały mecz był dużym zagrożeniem dla defensywy Newcastle. Każdy napastnik ma takie spotkania. Czasami piłka po prostu nie chce wpaść do siatki. Muszę go pochwalić za asystę przy golu Tammy'ego, ponieważ popisał się wtedy niesamowitą szybkością i wspaniałym dryblingiem.

O tym, co przekazał swoim zawodnikom w przerwie spotkania

W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie bardzo dużo okazji i kontrolowaliśmy ten mecz, dlatego w przerwie musiałem przekazać moim zawodnikom, że muszą zachować odpowiedni poziom koncentracji w drugiej części dzisiejszego spotkania. Drugie 45 minut było dla nas równie udane i zainkasowaliśmy trzy punkty. Mecze po przerwie reprezentacyjnej są zawsze ciężkie, dlatego wygrana z Newcastle ma jeszcze większe znaczenie. Premier League nie wybacza błędów i dzisiaj udało nam się ich nie popełnić.