Rooney: Mogłem trafić do Chelsea

Autor: Maciej Dreśliński Dodano: 21.11.2020 16:29 / Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 16:29

Wayne Rooney to legenda Manchesteru United. Spędził na Old Trafford 13 sezonów, ale jego kariera mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Anglik wyjawia, że mógł podpisać kontrakt z Chelsea lub Newcastle zanim trafił do Manchesteru United w 2004 roku.

 

Zawodnik odszedł z Evertonu jako jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy młodego pokolenia. Stał się z czasem jednym z najlepszych napastników w Premier League, strzelił ponad 250 goli dla Manchesteru United, zdobył pięć Mistrzostw Anglii oraz Ligę Mistrzów. Ostatnio Anglik wyznał, że Everton chciał sprzedać go do Chelsea, ale on sam skoncentrowany był na Manchesterze. Kiedy jednak Czerwone Diabły opóźniały transakcję, był on bliski zmiany decyzji.

 

– Wiedziałem, że dołączenie do Manchesteru United to okazja przed EURO 2004. Wiedziałem, że chcą mnie ściągnąć. Myślę, że gra na EURO i fakt, że dobrze sobie tam radziłem, dzięki czemu byłem warty więcej. Niestety złamałem nogę i dowiedziałem się kilku rzeczy. Everton naprawdę potrzebował wtedy pieniędzy i dowiedziałem się, że słuchają też innych ofert.

 

– Próbowali zmusić mnie do podpisania kontraktu z Chelsea, bo otrzymaliby dzięki temu najwięcej pieniędzy. Kiedy dowiedziałem się, że United są mną zainteresowani, chciałem uzyskać potwierdzenie, że naprawdę mnie chcą. Kiedy dowiedziałem się, że naprawdę mnie chcą, była to dla mnie jedyna opcja, ponieważ chciałem pracować z Sir Alexem Fergusonem oraz grać z Giggsem, Scholesem, Keanem, Ferdinandem i resztą zawodników. Wiedziałem, gdzie chcę iść.

 

– To było 40 minut od mojego domu, w którym dorastałem. To było idealne rozwiązanie. United chcieli poczekać rok, a Newcastle rozpoczęło rozmowy z Evertonem i ze mną. Nie mogłem zostać w Evertonie, byłem przygotowany na wyjazd do Newcastle na ten rok. Rozmawiałem z nimi o pensji i o tym, czego oczekuję, jeśli się tam przeniosę. Chciałem, żeby pozwolili odejść mi za rok, kiedy Manchester United się zgłosi. W Newcastle się zgodzili, ale ja powiedziałem United, że jeśli nie wezmą mnie teraz, to odejdę do Srok i będę miał klauzulę. Czerwone Diabły najwyraźniej nie chciały, żebym szedł do Newcastle i sprowadzili mnie do siebie. To, co zapłaciłoby za mnie Newcastle, United wyłożyliby rok później.

 

Ostatecznie Manchester United wykupił Rooneya za 26 milionów funtów, co było wówczas najwyższą kwotą zapłaconą za gracza przed 20. rokiem życia. Rooney już w pierwszym sezonie strzelił 17 goli w 43 występach, choć to Chelsea zdobyła tytuł, a Czerwone Diabły były na trzecim miejscu. Newcastle było czternaste, a Shearer był królem strzelców z 19 golami. Był to przedostatni sezon angielskiego napastnika Newcastle.

 

 

 

 

 

Źródło: goal.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close