Agent: Priorytetem Giroud jest dalsza gra dla Chelsea, ale wszystko może się zmienić

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.11.2020 18:01 / Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 18:01

W obecnym sezonie Olivier Giroud rzadko pojawia się na boisku i coraz częściej mówi się o jego możliwym odejściu z Chelsea. Doświadczony napastnik ma świadomość, że brak regularnej gry może utrudnić mu walkę o miejsce w kadrze reprezentacji Francji na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.


Agent Oliviera Giroud przyznał, że co prawda jego klient nadal chce bronić barw The Blues, ale jednocześnie musi dbać o swoją sytuację. Pełnomocnik 34-latka dodał, że konkretne decyzje odnośnie przyszłości napastnika będą podejmowane w trakcie zimowego okna transferowego.


– Na razie jest zbyt wcześnie, żeby mówić o konkretach. Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja w połowie grudnia, w styczniu. Do połowy grudnia możemy mówić jedynie o plotkach. Nie wiemy, gdzie będzie Chelsea w grudniu i jak będzie wyglądała sytuacja Oliviera – przyznał agent trzeciego napastnika The Blues.


– Nie wiemy, czy będą jakieś kontuzje czy pojawią się jakieś nowe okoliczności. Na razie wszystkie spekulacje są bezcelowe. Dzisiaj nic nie wiemy, rozegrano dopiero osiem ligowych meczów. Do stycznia Chelsea rozegra 11 spotkań. Olivierowi zależy na klubie, jest zdeterminowany i chce walczyć, a w połowie grudnia będziemy musieli zdecydować, w którą pójść stronę.


– Powrót do Francji nie jest naszym priorytetem. Zawsze jest to jakaś możliwość, oczywiście, jeśli będziemy mieli oferty. Nie wykluczamy takiego scenariusza, ale nie jest on dla nas najważniejszy. Olivier grał już we Francji i zdobył mistrzostwo z Montpellier. Obecnie ważne są dla niego nie tylko minuty na boisku, ale także radość z gry.


– Idealnym rozwiązaniem dla Giroud byłoby poznanie nowej kultury. Zawsze może być tak, że zgłosi się po niego jakiś czołowy angielski klub i to również jest jakaś opcja, ale wyjazd do innego kraju to zawsze nowy rozdział.


– Jeśli jutro okazałoby się, że Olivier musi odejść z Chelsea, na pewno pójdzie do biura menedżera, zapuka i powie: "Wiem, że to koniec, ale nie mam z tym problemu". Nie ma sensu dyskutować. Jeśli jesteś dojrzały, dorosły, to wszystko jest jasne. Dla Olivera priorytetem jest zostanie w Chelsea, ale sytuacja jest dynamiczna i być może będzie musiał odejść – dodał agent Oliviera Giroud.

Źródło: Foot Mercato

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close