Löw: Kai i Timo to świetni zawodnicy

Autor: Piotr Różalski Dodano: 14.11.2020 12:03 / Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 12:03

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Löw jest pełen podziwu dla Kaia Havertza oraz Timo Wernera, którzy szybko zaadaptowali się do gry w Premier League.

 

Na obecnym zgrupowaniu trener drużyny narodowej nie mógł skorzystać z usług Havertza w związku z zakażeniem Covid-19. Werner z kolei znajduje się w szerokiej kadrze, podobnie jak Antonio Rüdiger, który ostatnimi czasy jest odstawiany na boczny tor przez Franka Lamparda.

 

– W perspektywie kolejnych lat Kai z pewnością będzie tym zawodnikiem, który pomoże ukształtować grę reprezentacji. Timo z kolei to integralna część zespołu już od pewnego czasu. Cieszę się również, że podczas pierwszych miesięcy w Premier League wszystko dobrze u niego funkcjonuje – powiedział Löw na piątkowej konferencji prasowej.

 

– Timo potrafi strzelać gole bez namysłu, co tylko pokazuje jego jakość. Rzadko kiedy miewa kłopoty z adaptacją. Dowodem na to może być także jego transfer ze Stuttgartu do Lipska. Liczby mówią same za siebie. Werner zna swoje mocne strony i wie jak je wykorzystać podczas meczu. To satysfakcjonujące, że potrafi wyrazić siebie w takiej postaci także na Wyspach – dodał Joachim.

 

Niemcy rozegrają dziś mecz z Ukrainą, a trzy dni później z Hiszpanią. W obu przypadkach stawką spotkania będzie zdobycie trzech punktów w ramach Ligi Narodów.

Źródło: Sport1

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close