Chelsea U-23 przegrywa z Evertonem U-23 0:2

Autor: Maciej Stybel Dodano: 08.11.2020 22:05 / Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 22:05

Podopieczni Andy'ego Myersa starali się wrócić na właściwe tory po porażce z Liverpoolem U-23 w zeszłej kolejce. Chelsea U-23 mierzyła się na wyjeździe z Evertonem U-23 i niespodziewanie przegrała to spotkanie 0:2.

Początek spotkania należał do drużyny z Liverpoolu. Anthony Gordon oddał groźny strzał, który wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Zigera. Parę minut później dobrą akcję przeprowadzili The Blues. Drinkwater odebrał piłkę w środku pola i zagrał piłkę do Ballo. Austriak wbiegł w pole karne, ale nie zdążył dograć piłki do swoich kolegów z drużyny. Chelsea cały czas starała się otworzyć wynik tego spotkania. Anjorin zagrał prostopadłą piłkę do Ballo, a Austriak upadł w polu karnym po starciu z zawodnikiem Evertonu. Sędzia nie doparzył się jednak w tym wypadku podstaw do podyktowania jedenastki. W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli gospodarze. Dobrą okazję miał Gordon, ale Anglik nie zdołał trafić w światło bramki. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Evertonu. W 55. minucie w polu karnym Chelsea doszło do zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Ellis Simms. 19-latek strzałem z bliskiej odległości pokonał Zigera. 13. minut później gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Anthony Gordon wyprowadził kontratak i zagrał piłkę do do Tylera Onyango, a 17-letni Anglik dopełnił formalności. The Blues starali się odrobić straty. W 73. minucie Peart-Harris oddał groźny strzał głową, ale bramkarz Evertonu Joao Virginia był na posterunku. Ostatnie 15 minut tego spotkania nie przyniosło nam już więcej bramek i ostatecznie Chelsea U-23 uległa Evertonowi U-23 0:2. Podopieczni Andy'ego Myersa znajdują się aktualnie na trzecim miejscu w rozgrywkach Premier League 2 i następny mecz rozegrają 22 listopada, kiedy zmierzą się z Manchesterem City U-23.

Everton U-23 2:0 Chelsea U-23

Chelsea U-23: Ziger – Lawrence, Simeu, Colwill (66' Ekwah-Elimby), Baba Rahman – Bate, Drinkwater, Livramento, Anjorin, Ballo (66' Peart-Harris) – Fiabema

Everton U-23: Virginia – Pennington, Nkounkou, Baningime, Astley – Branthwaite, Broadhead (84' Quirk), Onyango – Simms, Iversen (93' Jagne), Gordon