Lampard: Zouma zrobił na mnie ogromne wrażenie

Autor: Fabian Sznapka Dodano: 07.11.2020 10:42 / Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 10:42

Duże uznanie wokół ostatnich postępów w grze obronnej Chelsea zostało przypisane zwiększonemu zaangażowaniu Thiago Silvy, i to zrozumiałe, ale Frank Lampard zauważył, jak dobrze ostatnio radził sobie również Kurt Zouma.

 

Zouma rozegrał komplet minut w ostatnich pięciu meczach, w których The Blues zachowali czyste konto. Thiago Silva tworzył z Kurtem parę stoperów w czterech z pięciu spotkań, podczas których zgranie i chemia między dwójką obrońców była dobrze widoczna.

 

Przed dzisiejszym meczem z Sheffield United, Lampard pochwalił Francuza, który dołączył do drużyny Chelsea w 2014 roku, ale jego kariera drastycznie przyhamowała z powodu kontuzji kolana.

 

– Jestem pod wrażeniem gry Kurta, jego formy i tego co nam dał – powiedział Lampard.

 

– Kurt znakomicie się spisuje podczas stałych fragmentów gry. Zarówno strzela po nich bramki, jak i dobrze ich broni. Jest to ważna część naszego stylu gry, a także element, który możemy poprawić względem zeszłego sezonu.

 

– Jest on z nami od dawna, ale miał pewne problemy związane z kontuzjami, które utrudniły mu karierę. Ma również za sobą okres wypożyczenia do Evertonu, który był dla niego owocny.

 

– Na jego drodze pojawiło się wiele przeszkód, ale jest świetnym profesjonalistą, który chce dobrze wykonywać swoją pracę. Znakomicie przygotowuje się do meczów, chce się nieustannie rozwijać. Od początku mojego pobytu w klubie imponuje mi – dodał Lampard.

 

– Podczas ostatnich spotkań widzieliśmy, jakiego poziomu wydajności, spójności i koncentracji potrzebujemy. Nie jest to tylko zasługa Kurta, ale wszystkich obrońców. Musimy zachować koncentrację w każdym meczu, bez względu na to, kto tworzy parę stoperów.

 

Lampard przyznał, że dołączenie do składu Thiago Silvy miało znaczący wpływ na całą drużynę, co najbardziej jest widoczne w formacji obronnej.

 

– Doświadczenie i jakość Thiago Silvy mogą wpłynąć nie tylko na Kurta, ale także na każdego zawodnika, który gra z nim w parze – powiedział Lampard.

 

– Thiago pomógł Kurtowi, ale teraz musimy się skupić na utrzymaniu obecnego poziomu gry, który zagwarantuje nam kolejne czyste konta w meczach.

 

– Zespoły, który osiągają sukcesy w dzisiejszych czasach odznaczają się tym, że posiadają zawodników od zadań defensywnych lub pary stoperów, które utrzymują znakomity poziom. Jeśli chcesz wygrywać trofea , zwłaszcza w Premier League, konieczna jest dobrze grająca obrona.

 

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close