Konferencja prasowa Franka Lamparda przed meczem z FK Krasnodar

Autor: Kuba Urbański Dodano: 27.10.2020 21:20 / Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 22:34

Frank Lampard odpowiedział na pytania nurtujące dziennikarzy przed jutrzejszym spotkaniem Ligi Mistrzów z FK Krasnodar.

 

O Antonio Rudigerze

 

– Na rozmowy z wszystkimi graczami, w tym Antonio, przychodzę dobrze przygotowany. Od zawsze miałem z nim bardzo pozytywną relację. Wszystkie wybory, których dokonuje, dokonuję dla dobra klubu i drużyny. Jednak nie zawsze można wystawić wszystkich zawodników, więc niektórzy muszą znajdować się poza kadrą meczową - to czasami wywołuje wśród nich duże oburzenie. Dalej dobrze się rozumiemy, on ciągle jest w drużynie i jest bardzo zmotywowany aby grać.

 

O jutrzejszym meczu

 

– Wraz ze sztabem oglądamy ich mecze od losowania. Jesteśmy świadomi ich indywidualnych talentów oraz ich zgrania. Zdajemy sobie sprawę, że dopiero rozpoczynają swoją przygodę w Lidze Mistrzów, więc będą bardzo zmotywowani, żeby z nami wygrać i pokazać, że są w dobrym miejscu. Jesteśmy przez to tym bardziej skupieni na tym meczu. Z powodu porażki w pierwszym meczu zeszłego sezonu, musieliśmy walczyć o swoje, co było widać w naszej grze - to zaangażowanie. Bardzo ważne jest, żebyśmy podeszli do tego w taki sam sposób. Ludzie będą zwracać uwagę na to, że jest to mało doświadczona drużyna i będą postrzegać ten mecz jako wygodny dla nas. Jednak jutro musimy mieć to samo zaangażowanie co w ubiegłym sezonie, żeby mieć pewność, że wygramy.

 

O własnym rekordzie

 

– Byłem zaskoczony, gdy w zeszłym tygodniu powiedziano mi, że jestem dopiero drugim angielskim menedżerem, po wielkim Bobbym Robsonie, w historii Ligi Mistrzów, który prowadzi drużynę w co najmniej dwóch sezonach tych rozgrywek. Kiedyś słyszałem o tym, że brytyjskim trenerom ciężko dostać pracę w czołowych drużynach Premier League. Moim zdaniem jest inaczej – angielscy menedżerowie pokazują swoje umiejętności w Lidze Mistrzów, Premier League, Championship czy na Mistrzostwach Świata. Wydaje mi się, że powodem tego mógł być napływ zagranicznych trenerów i zawodników do Championship, a stamtąd do Premier League. Skoro to działało inni chcieli iść podobną ścieżką. Jednak uważam, że u siebie także mamy doskonałych trenerów.

 

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close