Konferencja prasowa Franka Lamparda po meczu z Manchesterem United

Autor: Kuba Urbański Dodano: 24.10.2020 23:15 / Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 11:50

Frank Lampard odpowiedział na pytania dziennikarzy po zremisowanym 0:0 spotkaniu z Manchesterem United

 

O niepodyktowanym rzucie karnym i reakcji drużyny

 

– Wydawało mi się, że to oczywisty rzut karny. Nie widziałem tego dokładnie z miejsca, w którym stałem i myślę, że nawet sędziemu na boisku było ciężko to ocenić. Jednak dlatego wprowadzono VAR, ale on szybko odrzucił analizę tej sytuacji. Sędziowie VAR powinni byli sprawdzić sytuację i doradzić temu głównemu obejrzenie sytuacji na monitorze. Z mojego punktu widzenia jest to dość niezrozumiałe, bo powinniśmy otrzymać ten rzut karny. To frustrujące, bo wydawało się, że zasady idą w dobrym kierunku. Na początku tego sezonu sędziowie częściej podchodzili do monitora, aby zweryfikować swoje decyzje. Osoba na boisku zawsze podejmuje największą odpowiedzialność, dlatego dano jej taką możliwość. Była to ciężka decyzja do podjęcia przez VAR, ale gdyby przekazali wątpliwości sędziemu głównemu i poprosili go o sprawdzenie tej sytuacji, mielibyśmy ten rzut karny. Nie sądzę za to, aby drużyna musiała mocniej domagać się interwencji w tej sytuacji. Azpilicueta wyraźnie to pokazywał, ale dlatego mamy VAR, aby ocenił sytuację i zasugerował jej sprawdzenie. Główny sędzia mógł przecież ze swojego miejsca nie widzieć całej sytuacji, ale nie miał nawet szansy, aby się upewnić, czy ma rację.

 

O Édouardzie Mendym

 

– Jestem bardzo usatysfakcjonowany z jego występu – zagrał bardzo dobrze. W takich sytuacjach zdajesz się na swojego bramkarza. To było zamknięte spotkanie, które nie obfitowało w wiele okazji bramkowych. Pokazał po co tu jest. Sprowadziliśmy go, ponieważ znamy jego jakość, a on pokazuje świetne opanowanie. Jestem bardzo zadowolony z jego dzisiejszych interwencji.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close