Konferencja prasowa Franka Lamparda przed meczem z Manchesterem United

Autor: Maciej Stybel Dodano: 23.10.2020 15:11 / Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:11

Frank Lampard odpowiedział na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym hitowym starciem z Manchesterem United.

 

O kontuzjach

Obecnie nie mamy jakichś większych problemów zdrowotnych w naszym zespole oprócz Kepy, który ma problem z barkiem i raczej nie znajdzie się w kadrze na jutrzejsze spotkanie. Mogę też powiedzieć, że Petr Cech również nie znajdzie się w składzie na mecz z Manchesterem United.

 

O czystym koncie w meczu z Sevillą

Czyste konta zawsze napawają optymizmem, ale też nie jest tak, że ze spotkań w których tracisz bramki, nie da się wyciągnąć jakichś pozytywów. Musimy poprawić naszą grę w defensywie i jesteśmy skoncentrowani na zrealizowaniu tego zadania.

 

O obecnym sezonie

Liga stała się jeszcze bardziej nieprzewidywalna. W wielu spotkaniach dochodziło do sensacyjnych rozstrzygnięć. Widzimy też więcej dramaturgii w poszczególnych meczach. Na razie nie ma drużyny, która wyraźnie wybijałaby się przed szereg, ale to wczesny etap sezonu. Wszystko może się jeszcze parę razy zmienić. Dla kibiców jest to na pewno bardzo interesujące, ale my musimy skupić się na sobie i na udoskonalaniu wielu aspektów naszej gry.

 

O Manchesterze United

To będzie wielkie spotkanie. Manchester to świetna drużyna, co pokazali we wtorkowym starciu z PSG. Zaprezentowali się tam naprawdę dobrze i będą chcieli to powtórzyć w sobotę. Mam nadzieję, że jutro uda się nam zdobyć trzy punkty, ale jesteśmy świadomi tego, że będziemy musieli na to ciężko zapracować.

 

O projekcie European Super League

Nie chcę teraz komentować tego tematu, ponieważ znam go tylko z nagłówków. Wolę się skupić na jutrzejszym spotkaniu.

 

O zgraniu w zespole

Widzę już pewne oznaki poprawy w tym aspekcie, ale nie chcę też chwalić dnia przed zachodem słońca. Zawsze może się przytrafić jakaś kontuzja i wtedy ten proces ,,zgrywania" zespołu trochę się opóźnia. Liczę, że z każdym tygodniem będziemy wyglądać coraz lepiej. Brak odpowiednio okresu przygotowawczego dał się nam we znaki, ale musimy sobie z tym jakoś radzić.

 

O silnych osobowościach w swoim zespole

Każdy zespół potrzebuje takich zawodników. Chcę, żeby w mojej drużynie pojawiali się nowi liderzy, którzy będą potrafili wziąć na siebie ciężar gry. W obecnych czasach jeszcze bardziej kluczowy jest charakter i odpowiednia mentalność. Bardzo podoba mi się na przykład nastawienie Hakima, który jest bardzo pewny siebie i swoich umiejętności, oczywiście w tym pozytywnym sensie. Myślę, że ta grupa piłkarzy ma odpowiednie nastawienie, żeby walczyć o najwyższe cele.

 

O powrotach zawodników po kontuzjach

To jest pod pewnym względem trudna sytuacja. Musimy rozsądnie korzystać z naszych piłkarzy i przede wszystkim pamiętać o ich zdrowiu. Oczywiście tacy zawodnicy będą otrzymywać swoje minuty na boisku, bo muszą wrócić do odpowiedniej formy, ale staramy się stopniowo wprowadzać ich do pierwszego składu.

Źródło: Football London

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close