Dublet Broji, gol Barkleya na wagę trzech punktów oraz debiut Loftusa-Cheeka – raport z wypożyczeń #1

Autor: Mateusz Kosin Dodano: 19.10.2020 19:34 / Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 07:49

Ostatnio miało miejsce sporo debiutów graczy wypożyczonych z Chelsea. Zapraszamy na tygodniowy raport z wypożyczeń.

W Eredivisie, Armando Broja strzelił dwie bramki dla Vitesse, tym samym przyczyniając się do ich zwycięstwa nad Den Haag. Albańczyk umieścił piłkę w siatce już po dwóch kwadransach gry. W drugiej połowie popisał się indywidualną akcją i strzelił drugą bramkę. Nie powstrzymał go nawet fakt, że jego drużyna grała w osłabieniu. George McEachran zadebiutował dla MVV Maastricht w drugiej lidze, wchodząc z ławki na ostatnie 30 minut. Jego drużyna przegrała 2:0 z Excelsior.

Ike Ugbo, przebywający na wypożyczeniu w Cercle Brugge również popisał się dwoma trafieniami do siatki rywala w wygranym 5:2 meczu z Gent w belgijskiej Jupiler League. Matt Miazga, który także przebywa w Belgii, a dokładniej w Anderlechcie, gdzie zdążył już zadebiutować przeciwko Leuven, jednak nie zdołał zapobiec utracie dwóch punktów, ponieważ mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Ruben Loftus-Cheek pokazał się z dobrej strony na Bramall Lane, gdzie Fulham zdobyło swój pierwszy punkt w sezonie. Reprezentant Anglii grał w roli pomocnika i rozegrał 81 minut, co było jego najdłuższym występem od 17 miesięcy po kontuzji Achillesa. W przeciwnej drużynie również przebywa zawodnik The Blues - Ethan Ampadu, jednak nie miał okazji wejść na boisko z ławki rezerwowych. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Ross Barkley strzelił dwa gole w obu rozegranych meczach dla Aston Villi. W zeszły weekend zapewnił swojej drużynie zwycięstwo nad Lisami, natomiast kolejkę wcześniej dołożył swoje trafienie przeciwko Liverpoolowi. Michy Batshuayi wystąpił w meczu Crystal Palace. Miał swój udział przy wywalczonym karnym, którego chwilę później skrzętnie wykorzystał Wilfried Zaha.

Przemieszczając się do Włoch, Tiemoue Bakayoko zadebiutował w Napoli, po imponującym zwycięstwie nad Atalantą. Francuz pełnił rolę pomocnika. Podopieczni Gennaro Gattuso do przerwy prowadzili 4:0. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a 26-latek zszedł z boiska po 75 minutach. Genoa wraz z Davidem Zappacostą nie rozegrała swojego meczu z powodu wielu pozytywnych wyników na Covid-19.

Kenedy miał okazje na zaprezentowanie swoich umiejętności przez 60 minut w meczu Granady przeciwko osłabionej Sevilli, jutrzejszym rywalem Chelsea w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jego drużyna wygrała 1:0.

W międzyczasie we Francji Trevoh Chalobah rozegrał 76 minut zwycięskiego meczu Lorient z Reims, zakończonym wynikiem 3:1.

W Tureckim Trabzonsporze Eddiego Newtona, Lewis Baker przegrał 2:0 z Basaksehirem. Był na boisku przez pełne 90 minut. Victor Moses zadebiutował w Spartaku Moskwa, wygrywając z Khimki.

Lucas Piazon został zmieniony w 76. minucie po porażce u siebie Rio Ave 3:0 z Benfiką w portugalskiej Primeira Liga, a Danilo Pantic przebywający w Serbii rozegrał 50 minut w przegranym przez FK Čukarički meczu z Proleterem Nowy Sad.

Wracając na wyspy, Swansea City Marca Guehiego przegrało swój pierwszy mecz z Huddersfield Town. W spotkaniu wystąpił także Kasey Palmer. Skończyło się na przegranej 2:1 z Terrierami.

Jamal Blackman nie był w stanie przeszkodzić Norwich City w zdobyciu trzech punktów przeciwko Rotherham United. Jordan Hugill wykorzystał rzut karny cztery minuty po doliczonym czasie gry i przypieczętował zwycięstwo 2:1 dla Kanarków w Yorkshire.

Tariq Uwakwe i Jon Russell rozegrali 90 minut w przegranym przez Accrington Stanley meczu z Ipswich Town. Na ławce siedział bramkarz Nathan Baxter. W tej samej lidze Luke McCormick zremisował z Bristol Rovers 1:1 przeciwko Burton Albion. Stevenage Jamiego Cumminga przegrało 1:0 z Forest Green Rovers w League Two.

Źródło: chelseafc.com