Chelsea U-23 zwycięża 3:2 w spotkaniu z Derby U-23

Autor: Maciej Stybel Dodano: 17.10.2020 22:22 / Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 22:22

Podopieczni Andy'ego Myersa w sobotnie popołudnie stanęli przed szansą wskoczenia na pierwsze miejsce w tabeli Premier League 2. Chelsea U-23 musiała w tym celu pokonać Derby U-23 i zrealizowała to zadanie, chociaż nie było ono łatwe.

Od początku spotkania piłkarze Derby starali się grać wysokim pressingiem i wychodziło im to całkiem nieźle. Zawodnicy Chelsea starali się szybko przetransportowywać futbolówkę do przodu. Duże zagrożenie dla defensywy The Rams stanowili Fiabema i Livramento. Grę w środku pola organizował Lewis Bate. Pod koniec pierwszej połowy dwie groźne kontry przeprowadziło Derby, ale w obydwu sytuacjach bardzo dobrze zachował się Dynel Simeu. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał więc wynik 0:0.

W 59. minucie na boisku pojawił się Tino Anjorin, który minutę później asystował przy trafieniu Thierno Ballo. Podopieczni Adny'ego Myersa nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, ponieważ w 61. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stretton. Trzy minuty póżniej Derby U-23 prowadziło już 2:1. Shonibare przedarł się prawą flanką i zagrał do Watsona, który nie dał szans Bergstromowi. W 65. minucie na boisku pojawił się Fiabema i było to kluczowe wydarzenie dla tego spotkania. Najpierw Norweg strzelił bramkę na 2:2, popisując się przy tym naprawdę ładnym strzałem. W 91. minucie Fiabema zaliczył drugie trafienie w dzisiejszym spotkaniu i przypieczętował zwycięstwo Chelsea U-21. W końcówce spotkania doszło jeszcze do sprzeczki między zawodnikami obydwu drużyn, w wynik czego boisko z czerwonymi kartkami opuścili Livramento i Wassall.

Chelsea U-23 kończy sobotę, jako lider rozgrywek Premier League 2, ale przy ewentualnej wygranej Tottenhamu U-23 w niedzielę, może spaść na drugie miejsce. W następnym spotkaniu podopieczni Andy'ego Myersa zmierzą się na wyjeździe z drużyną Liverpoolu.

Chelsea U-23 3:2 Derby U-23

Chelsea U-23: Bergstrom - Livramento, Simeu, Wakely (45' Ekwah), Lawrence - Bate, Rankine, Peart-Harris - Nunn (65' Fiabema), Ballo, Lewis (59' Anjorin)

Derby U-23: Forster - Ebosele (79' MacDonald), Brown, Hutchinson, Minkley - Wassall, Shonibare, Dixon, Stretton, Ibrahim (57' Watson) - Wilson (80' Cresswell)

Źródło: Chelsea FC