Dlaczego Reece James dostał czerwoną kartkę po końcowym gwizdku?

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.10.2020 10:12 / Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 01:52

Wczoraj wieczorem reprezentacji Anglii przegrała na Wembley z Danią 0:1. W szeregach gospodarzy wystąpiło dwóch piłkarzy Chelsea, Reece James i Mason Mount. Obaj zagrali bardzo dobrze, ale pierwszy z nich został ukarany czerwoną kartką.

Co ciekawe, Reece James obejrzał czerwony kartonik już po końcowym gwizdku. Gdy mecz dobiegł końca, prawy obrońca podszedł do sędziego, Jesusa Gil Manzano i zaczął prowadzić z nim ożywioną rozmowę, najprawdopodobniej krytykując jego pracę.

Obrońcę Chelsea starał się uspokoić Jordan Henderson, ale nie przyniosło to efektu i hiszpański sędzia pokazał Jamesowi czerwoną kartkę. Warto pamiętać, że w pierwszej połowie wyrzucony z boiska został został także Harry Maguire, który w odstępie 25 minut obejrzał dwie żółte kartki.

Mimo czerwonej kartki, Reece James zebrał bardzo pochlebne oceny za swój występ. Matt Law z "The Telegraph" przyznał, że wychowanek Chelsea był dla niego najlepszym zawodnikiem spotkania, a Gareth Southgate przyznał, że 20-latek bardzo dobrze pracował nie tylko w tym meczu, ale przez cały ostatni tydzień, a czerwona kartka będzie dla niego pouczającą lekcją na przyszłość.

Źródło: "Daily Mail"