Raport z poniedziałkowych i wtorkowych meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 13.10.2020 23:34 / Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 07:51

Już na początku chciałem zaznaczyć, że w dzisiejszym raporcie nie znajdzie się opis jakiegokolwiek poniedziałkowego spotkania, ponieważ w tym dniu żaden z zawodników The Blues nie rozgrywał meczu w barwach swojej reprezentacji narodowej. Mogę za to zdradzić, że wtorek był pod tym względem o wiele ciekawszy. Zapraszam na nasz codzienny raport z meczów reprezentacji.

Reprezentacja Anglii U-21 pokonała reprezentację Turcji U-21 2:1 w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21. Callum Hudson-Odoi zaczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce, ale został zmieniony w 85. minucie. Marc Guehi spędził na boisku pełne 90 minut.

W meczu 4. kolejki Ligi Narodów reprezentacja Hiszpanii przegrała z reprezentacją Ukrainy 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Victor Tsygankov. Kepa Arrizabalaga spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Hiszpanie utrzymali pierwsze miejsce w grupie 4 Ligi A.

Najwięcej emocji dostarczyło nam kolejne spotkanie Ligi Narodów pomiędzy reprezentacją Niemiec a reprezentacją Szwajcarii, które zakończyło się remisem 3:3. Helweci w pierwszych 30 minutach wyszli na dwubramkowe prowadzenie, za sprawą trafień Gavranovicia i Freulera. Niemcy złapali kontakt po pięknej bramce Timo Wernera. Cały czas nie mamy dokładnej informacji, czy asystę przy tym trafieniu zaliczył Kai Havertz. W drugiej połowie bramkę na 2:2 zdobył pomocnik The Blues , ale dwie minuty później na listę strzelców mocnym uderzeniem wpisał się Mario Gavranović. Niemcy zdołali jednak doprowadzić do remisu, za sprawą bramki Gnabry'ego. Przy golu skrzydłowego Bayernu asystował Timo Werner. Reprezentacja Niemiec zdobywając tylko jeden punkt w spotkaniu ze Szwajcarami nie zdołała wskoczyć na pozycję lidera w grupie 4 Ligi A i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli.