Zasłużone zwycięstwo w cieniu kontrowersji. Chelsea Women 3:1 Manchester City Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 11.10.2020 20:30 / Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 20:30

Trzeci raz z rzędu w tym sezonie The Blues zgarniają komplet punktów w meczu ligowym. Tym razem z Kingsmeadow na tarczy wyjeżdżają zawodniczki z błękitnej części Manchesteru. Nie obyło się jednak bez kontrowersyjnych decyzji sędzi.

W 35 minucie meczu piłka odbiła się od ściśle przylegających do ciała rąk Demi Stokes, jednak sędzia zinterpretowała to jako nieprzepisowe zagranie Ellen White, która stała za koleżanką, ale piłki nie dotknęła. Prowadząca mecz Rebecca Welch, podjęła decyzję o przyznaniu rzutu karnego drużynie Chelsea. Do piłki podeszła Maren Mjelde i pewnym strzałem pokonała bramkarkę City. O ile przed tym wydarzeniem piłkarki z Manchesteru starały się zagrozić bramce strzeżonej przez piłkarki w niebieskich trykotach, tak po niej, zawodniczki z Londynu całkowicie przejęły inicjatywę.

Patrząc na grę obu drużyn można było wysnuć wniosek, że druga bramka dla Chelsea jest tylko kwestią czasu, i tak też było. W 55 minucie Sam Kerr wykorzystała płaskie dośrodkowanie Fran Kirby i podwyższyła na 2:0. Niespełna 20 minut przed końcem meczu zawodniczki City wyprowadziły kontratak, który zakończył się rzutem karnym, zamienionym na bramkę, przez Chloe Kelly. Pomimo kontaktowej bramki rywalek, piłkarki Chelsea nie zwalniały z tonu, atakowały dalej i przyniosło to zamierzone skutki. W 79 minucie Fran Kirby udanie zakończyła świetnie wyprowadzony kontratak i ustaliła tym samym wynik spotkania na 3:1.

Kontrowersja z pierwszej połowy rzuca się cieniem na zwycięstwo Chelsea. Nie można jednak nie zauważyć, że przewaga zawodniczek z Londynu była widoczna przez cały mecz i rezultat inny niż zwycięstwo The Blues byłby niemałym zaskoczeniem.

Warto też wspomnieć, że był to 25 mecz Chelsea Women bez porażki w Women's Super League!

Chelsea Women 3:1 Manchester City Women (1:0). Bramki: Mjelde 37' (k.), Kerr 57', Kirby 79' – Kelly 73' (k.)

Chelsea Women: Berger; Mjelde, Bright, Eriksson (c), Andersson; Kirby, Leupolz, Ji (Ingle 85), Cuthbert; Harder (England 69), Kerr (Charles 74)

Manchester City Women: Roebuck; Bronze, Houghton (c), Bonner, Stokes; Mewis, Walsh, Weir (Scott 80); Park (Stanway 60), White (Lavelle 60), Kelly