Chelsea U-23 zwycięża w derbach z Arsenalem

Autor: Maciej Stybel Dodano: 04.10.2020 17:44 / Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 17:44

Chelsea U-23 w dzisiejszych derbach Londynu pokonała Arsenal U-23 3:0. Dla The Blues do siatki trafiali Ian Maatsen, Bryan Fiabema i Tino Livramento.

Podopieczni Andy'ego Myersa od początku spotkania stosowali intensywny pressing na swoich rywalach i tworzyli sobie wiele sytuacji. Najlepsze okazje stworzyli sobie Tino Livramento i Thierno Ballo, ale bramkarza Arsenalu był dobrze dysponowany. Próby The Blues przyniosły skutek w 28. minucie. W polu karnym Kanonierów doszło do nieporozumienia między obrońcami, a do bezpańskiej piłki dopadł Ian Maatsen, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Karlowi Heinowi. The Blues byli lepszą drużyną w pierwszej części spotkania i schodzili do szatni z zasłużonym prowadzeniem. Arsenal miał tak naprawdę jedną dobrą sytuację. Folarin Balogun próbował pokonać Karla Ziegera strzałem z dystansu, ale golkiper Chelsea był na posterunku.

Druga połowa zaczęła się od ataków Kanonierów. Balogun ponownie próbował zagrozić bramce The Blues, ale został powstrzymany przez Dynela Simeu. W 58. minucie w szeregach Chelsea U-23 doszło do wymuszonej zmiany. George'a Nunna zastąpił Bryan Fiabema. Chwilę później kolejną świetną okazję miał Balogun, ale Anglik przegrał pojedynek 1 na 1 z Zigerem. The Blues spuścili z tonu w drugiej części spotkania, ale zaliczyli bardzo udaną końcówkę. W 87. minucie prowadzenie podwyższył Fiabema, który strzałem z bliska pokonał Heina. Trzy minuty później Peart-Harris zauważył Livramento i obsłużył 17-latka doskonałym podaniem, a ten nie miał już problemów z umieszczeniem piłki w bramce Arsenalu. Ostatecznie Chelsea U-23 zasłużenie pokonała Arsenal i 17 października podejmie u siebie Derby County. Podopieczni Andy'ego Myersa zajmują obecnie drugie miejsce w rozgrywkach Premier League 2.

Chelsea U-23 3:0 Arsenal U-23

Chelsea U-23: Ziger - Lawrence, Simeu, Colwill, Maatsen - Bate, Peart-Harris, Livramento (92' Vale) - Ballo, Lewis (72' Rankine), Nunn (58' Fiabema)

Arsenal U-23: Hein - Alebiosu, Oyegoke, Dinzeyi, Clarke - Cottrell, Olayinka, Akinola - Balogun, McEneff, Lewis (83' Azeez)

Źródło: Chelsea FC