Abraham: Lampard pomógł nam się pozbierać

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 27.09.2020 07:29 / Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 07:29

W sobotni wieczór Chelsea po emocjonującym spotkaniu zremisowała z West Bromwich Albion 3:3. Po pierwszych 45 minutach The Blues przegrywali trzema bramkami, ale w przerwie Frank Lampard zdołał natchnąć zespół do odrabiania strat.

Tammy Abraham, strzelec wyrównującej bramki, przyznał, że w przerwie menedżer zdołał zmotywować drużynę do walki, mimo trudnej sytuacji.

– Gdy zeszliśmy do szatni, wszyscy mieli spuszczone głowy. Lampard musiał je podnieść. Powiedział, że nie wyglądamy na zespół, który chce wyjść na drugą połowę więc musieliśmy się nawzajem wesprzeć – przyznał Tammy Abraham.

– Jego słowa podziałały, co pokazała nasza gra w drugiej połowie. Wiedziałem, że mieliśmy kilka okazji, ale nigdy nie jest łatwo wrócić, gdy przegrywasz 3:0. Dlatego należy się wielki szacunek chłopakom, którzy się nie poddali. Podjęliśmy wyzwanie, mimo, iż wydawało się to niemożliwe.

– W pierwszej połowie sami sprawiliśmy sobie trudności. Miałem kilka okazji, które powinienem wykorzystać – ktoś na moim poziomie powinien to zrobić. Mieliśmy okazje, ale każdy strzał rywali kończył się bramką.

– Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie musimy wrócić do gry, walczyliśmy, nie poddaliśmy. Myślę, że gdy pierwsze kilka okazji nie idzie po twojej myśli, zaczynasz panikować i popełniać błędy. Jesteśmy na takim poziomie, że nie powinniśmy popełniać błędów, ale cały czas pracujemy i mamy nadzieję, że będziemy się rozwijać – przyznał napastnik Chelsea.

Źródło: Football.London

komentarzy: 3042
27.09.2020 13:03

Widać że Lamps ma spory wpływ na chłopaków,skoro potrafił ich zmotywować na odrobienie strat aż z 0:3 do 3:3.Jedynie szkoda że zabrakło czasu na strzelenie złotego gola,dającego zwycięstwo

Robert Robret
komentarzy: 62
27.09.2020 11:19

To był świetny mecz. W drugiej połowie liczyłem czas, do 60 minuty pragnąłem aby chłopaki strzelili pierwszego gola i udało się, później kontaktowego przynajmniej do 75minuty i udało się. Były emocje w końcówce i radość z remisu. W pierwszej połowie przez błędy pojedyńczych zawodnikow Chelsea straciła dwie bramki i przy trzy zero, zauważyłem że tylko James jest, postury wszystkich zawodników WBA, czyli masywny i duży. Zawodnicy Chelsea na tle WBA wyglądali jak drobne chuderlaki, dlatego bałem się o to czy znajdą sposób na zdobycie chociaż jednej bramki, ale jak sie okazuje warunki fizyczne w futbolu nie sa decydujące. Piękny strzał Mounta (gdybyśmy mieli choc jednego takiego Polaka jak Mount) i akcja przy golu CHO palce lizać. Nie moge sie doczekac kolejnych spotkan ze zdrowym Benem, Pulisiciem i Zyechem.