Chelsea U-23 z pierwszą porażką w rozgrywkach Premier League 2

Autor: Maciej Stybel Dodano: 26.09.2020 01:19 / Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 01:19

Chelsea U-23 w piątkowy wieczór doznała swojej pierwszej porażki w rozgrywkach Premier League 2. The Blues przegrali na wyjeździe z Brighton U-23 0:2.

Brighton wyszło na prowadzenie już w 6. minucie. Karl Ziger zachował się niepewnie wychodząc z bramki, a jego błąd wykorzystał Tudor Baluta, który precyzyjnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. Chelsea starał się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale cały czas musiała uważać na groźne kontry przeprowadzane przez piłkarzy Brighton. W pierwszej połowie działo się raczej niewiele. W pewnym momencie urazu doznał Tino Livramento i musiał go zastąpić Levi Colwill. W 40. minucie Ballo próbował pokonać bramkarza Mew ambitnym uderzeniem z przewrotki, ale Carl Rushworth był na posterunku. Ostatecznie to piłkarze Brighton schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Chelsea U-23 ambitnie zaczęła drugą część spotkania, ale bramkarz Brighton popisywał się bardzo dobrymi interwencjami. Najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu miał Ian Maatsne. W 70. minucie Jon Russell przeprowadził solową akcję do Diona Rankine, który dośrodkował piłkę do Maatsena, ale strzał Holendra został zatrzymany przez Rushworta. Jak dobrze wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i Chelsea U-23 została boleśnie ukarana za swoją nieskuteczność. W 83. minucie Brighton przeprowadziło składną kontrę, którą golem zakończył Cashaman. Ostatecznie The Blues nie zdołali nawet zdobyć bramki kontaktowej i przegrali to spotkanie 0:2. Teraz podopiecznych Andy'ego Myersa czeka starcie z Walsall w ramach rozgrywek EFL Trophy.

Brighton U-23 2:0 Chelsea U-23

Brighton U-23: Rushworth - Packham (62' Wilson), Cochrane, Crofts, Dendoncker, Baluta (45' Desbois) - Yapi, Weir, Cashman- Jenks, Gwargis (89' Eneme)

Chelsea U-23: Ziger - Livramento (39' Colwill), Simeu, Wakely, Maatsen - Russell, Bate (71' Fiabema), Lewis, Peart-Harris, Castillo (45' Rankine) - Ballo