Chelsea U-23 pokonuje Southampton U-23 w drugiej kolejce rozgrywek Premier League 2

Autor: Maciej Stybel Dodano: 19.09.2020 00:58 / Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 00:58

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu w rozgrywkach Premier League 2 Chelsea U-23 udowodniła, że nadal jest w dobrej formie i pokonała drużynę Southampton U-23 aż 4:1.

The Blues rozpoczęli strzelanie już w 2. minucie. Marcel Lewis zauważył wbiegającego w pole karne Russella i popisał się fantastycznym podaniem, które na gola zamienił 19-letni Anglik. Southampton odpowiedziało na trafienie Chelsea 5 minut później. N'Lundulu przeprowadził dobrą akcję na lewym skrzydle i zagrał piłkę do Josha Simsa, który nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej bramki. Podopieczni Andy'ego Myersa wyszli ponownie na prowadzenie w 16. minucie. Ponownie fantastyczną akcję przeprowadził Marcel Lewis, który po indywidualnym rajdzie wbiegł w pole karne Southampton i dograł futbolówkę do Ballo, a Austriak pewnym strzałem nie dał szans golkiperowi Świętych. W 21. minucie Chelsea zaliczyła trzecie trafienie w tym spotkaniu. Tym razem to Ballo obsłużył podaniem Pearta-Harrisa, który zmieścił piłkę przy krótkim słupku bramki strzeżonej przez Harry'ego Lewisa. Do przerwy Chelsea prowadziła więc 3:1.

Druga połowa wczorajszego przyniosła nam tylko jedną bramkę. W 76. minucie Peart-Harris wykorzystał błąd obrońcy Southampton i samotnie popędził w kierunku bramki Świętych. Anglik stanął oko w oko z Harrym Lewisem i wygrał ten pojedynek zdobywając swoją drugą bramkę w piątkowym spotkaniu. Gospodarze kończyli ten mecz w ,,dziesiątkę", ponieważ w 88. minucie spotkania drugą żółtą kartkę obejrzał Will Ferry. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i The Blues po dwóch kolejkach mają na swoim koncie sześć punktów i są liderami rozgrywek Premier League 2. Następne spotkanie rozegrają już za tydzień, a ich rywalem będzie drużyna Brighton.

Southampton U-23 1:4 Chelsea U-23

Southampton U-23: Lewis - Kpohomouh, Klarer, Ferry, Slattery - O'Connor, Sims, Watts (70' Hesketh) - N'Lundulu, Mitchell (62' Robise), Tchaptchet (45' Jankewitz)

Chelsea U-23: Bergstrom - Lawrence, Simeu, Colwill, Maatsen - McEachran (76' Bate), Russell, Livramento (79' Rankine) - Peart-Harris (85' Nunn), Ballo, Lewis