Skrót: Brighton 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.09.2020 06:33 / Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 06:33

Na inaugurację nowego sezonu Premier League Chelsea pokonała Brighton 1:3, choć wynik nie do końca odzwierciedla przebieg tego spotkania. The Blues na długi czas oddali inicjatywę rywalom, ale zdołali zwyciężyć.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 23. minuty. Timo Werner został sfaulowany w polu karnym Brighton, a jedenastkę na bramkę zamienił Jorginho.

W drugiej połowie Brighton grało bardzo odważnie, czego efektem była wyrównująca bramka. Leandro Trossard mierzonym strzałem zza pola karnego pokonał Kepę Arrizabalagę.

The Blues błyskawicznie odzyskali prowadzenia. Reece James oddał fenomenalny strzał z dużej odległości, który wpadł tuż pod poprzeczką bezradnego Mathew Ryana. Kilka minut później wynik spotkania ustalił Kurt Zouma, który umieścił piłkę w bramce uderzeniem nogą po dośrodkowaniu z rzutu karnego.

Źródło: You Tube