Raport z poniedziałkowych i wtorkowych meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 09.09.2020 00:46 / Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:29

Zmagania reprezentacyjne dobiegły końca i zawodnicy mogą się już skupiać na meczach ligowych. W poniedziałkowych i wtorkowych spotkaniach działo się naprawdę dużo i gracze The Blues mieli wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Zapraszam na kolejny raport z meczów reprezentacji.

Poniedziałek

W poniedziałek byliśmy świadkami hitowego starcia reprezentacji Holandii z reprezentacją Włoch. Azzurri pokonali podopiecznych Dwighta Lodewegesa po bramce Nicolo Barelli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Pełne 90 minut na boisku spędził Jorginho.

Poniedziałkowy wieczór był na pewno szczególny dla Armando Broi, który zaliczył debiut w reprezentacji Albanii. Zawodnik Chelsea pojawił się na boisku w 75. minucie, ale nie zdołał pomóc swojej drużynie w wywalczeniu choćby jednego punktu w meczu z Litwą. Ostatecznie Albańczycy przegrali to spotkanie 0:1.

Wtorek

Reprezentacja Belgii podejmowała u siebie reprezentację Islandii. Michy Batshuayi rozegrał cały mecz i zdobył w nim dwie bramki, czym pomógł Czerwonym Diabłom pokonać Skandynawów aż 5:1. Pozostałe gole dla Belgów strzelili Witsel, Mertens, Doku. Dla Islandczyków bramkę kontaktową zdobył Fridjonsson.

Mason Mount pojawił się na boisku w 60. minucie, a reprezentacja Anglii zremisowała z reprezentacją Danii 0:0. Synowie Albionu zaprezentowali się bardzo słabo i przez cały mecz zdołali oddać tylko jeden cały strzał na bramkę rywali. Andreas Christensen rozegrał cały mecz i zaprezentował się naprawdę solidnie.

We wtorek byliśmy również świadkami powtórki z finału Mistrzostw Świata z Rosji. Reprezentacja Francji podejmowała na Stade de France reprezentację Chorwacji. Trójkolorowi pokonali wicemistrzów świata 4:2. Mateo Kovacić zagrał całe spotkanie i zaliczył wspaniałą asystę przy bramce Josipa Brekalo. Olivier Giroud pojawił się na boisku w 63. minucie i 14 minut później wykorzystał rzut karny. N'Golo Kante rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, ale został zmieniony w 63. minucie przez Camavingę. Pozostałe bramki dla Francuzów zdobywali Griezmann, Upamecano i Livaković (gol samobójczy). Dla Chorwacji do siatki trafił jeszcze Dejan Lovren.

W meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 reprezentacja Anglii mierzyła się z reprezentacją Austrii. Callum Hudson-Odoi  rozegrał całe spotkanie i zaliczył asystę przy trafieniu Bena Godfreya. 90 minut na murawie spędził również Marc Guehi. Anglicy wygrali to spotkanie 2:1. Bramki zdobywali jeszcze Nketiah i Smidt.