Raport z sobotnich meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 05.09.2020 23:49 / Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 23:49

Wczorajszy dzień nie przyniósł wielu występów graczy The Blues w swoich reprezentacjach narodowych. Już na początku mogę zdradzić, że sobota wyglądała pod tym względem o niebo lepiej. Zapraszam na kolejny raport z meczów reprezentacji.

Najwięcej emocji przyniosło nam spotkanie Islandia-Anglia. Synowie Albionu objęli prowadzenie w 91. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Raheem Sterling. Islandczycy chwilę później również otrzymali jedenastkę po faulu Joe Gomeza, ale Bjarnason nie potrafił pokonać Pickforda i ostatecznie to Anglicy mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Mason Mount przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Andreas Christensen rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z Belgią. Duńczycy musieli uznać wyższość rywali i przegrali to spotkanie 0:2 po bramkach Denayera i Mertensa. Obrońca Chelsea zaprezentował się naprawdę solidnie i zebrał pozytywne recenzje za swój występ.

Smak porażki poznał również Mateo Kovacić. Reprezentacja Chorwacji uległa reprezentacji Portugalii aż 1:4. Dla Os Navegadores trafiali Cancelo, Jota, Joao Felix i Andre Silva. Bramkę honorową dla Chorwatów zdobył Petković. Kovacić zagrał cały mecz i był jedną z jaśniejszych postaci w swoim zespole.

Dzisiaj swój mecz rozgrywała również reprezentacja Francji. Trójkolorowi pokonali reprezentację Szewcji 1:0 po bramce Kyliana Mbappe. Cały mecz rozegrał N'Golo Kante. Olivier Giroud wyszedł w podstawowym składzie, ale został zmieniony w 92. minucie przez N'Zonziego.