Werner: Chcemy wygrać Mistrzostwa Europy

Autor: Dawid Mozol Dodano: 01.09.2020 21:44 / Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 21:44

Przebywający aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec Timo Werner wziął udział w konferencji prasowej przed czwartkowym spotkaniem z Hiszpanią, gdzie odpowiedział na kilka pytań zadanych przez dziennikarzy.

 

Powrót do gry

– Przyjazd na zgrupowanie reprezentacji był trochę dziwny. Ostatnie miesiące były bardzo nietypowe dla wszystkich i nie spotkaliśmy się w takim gronie praktycznie od roku. Ekscytuje mnie perspektywa powrotu do gry i możliwość zmierzenia się z tak mocnymi drużynami.

 

Rodzinne miasto

– Jestem ze Stuttgartu [tu odbędzie się spotkanie z Hiszpanią – red.] i kocham wracać do domu – wszystko wydaje się takie znajome. Mój ostatni mecz reprezentacyjny na tym stadionie był bardzo udany [dwa gole w wygranym 6:0 meczu z Norwegią – red.] i w czwartek miło by było powtórzyć ten wyczyn mimo faktu, że mierzymy się z silniejszym rywalem.

 

Transfer do Chelsea

– Dołączyłem do Chelsea, gdyż chciałem spróbować czegoś nowego. Moja czteroletnia przygoda w Lipsku była bardzo udana, jednak Premier League to inna para kaloszy i chcę udowodnić, że potrafię zdobywać gole także w innych ligach. Jest tu dużo fizycznej gry i jest to aspekt, nad którym będę musiał popracować. Chelsea to ogromny klub chcący wygrywać trofea, a patrząc na nasze wzmocnienia jesteśmy w stanie tego dokonać. Dlatego tutaj jestem.

 

Koronawirus w Anglii

– Wirus dalej się tutaj panoszy, a sytuacja jest o wiele gorsza niż w Niemczech. Obowiązuje o wiele więcej obostrzeń. Musisz być bardzo ostrożny, by nie łamać ustalonych zasad, jednak ja się tym nie martwię. Ze sportowego punktu widzenia wszystko jest dobrze – trenuje tu od miesiąca i czuję, że jestem dobrze przygotowany.

 

Napastnicy reprezentacji Niemiec

– Mamy w tej formacji niesamowitych zawodników. Jeśli każdy pozostanie zdrowy i będzie gotowy do gry, będziemy bardzo mocni. Myślę, że ciężko jeszcze bardziej ulepszyć tę ofensywę.

 

Cele do osiągnięcia z reprezentacją

– Jeśli miałbym wybierać, wolałbym wygrać Mistrzostwa Europy niż Ligę Narodów. Myślę, że te drugie rozgrywki są podobne do Pucharu Konfederacji – będziemy mogli przygotować się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Na Mistrzostwach Świata przekonaliśmy się, jak szybko wszystko może obrócić się przeciw tobie, jednak dalej jesteśmy silną drużyną, która będzie walczyć o zwycięstwo w każdych możliwych rozgrywkach. Może nie będziemy faworytami, jednak o tym przekonamy się przyszłego lata.

Źródło: DFB

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close