5-10-15: Ciężki bój ze Spartą

Autor: Dodano: 16.09.2018 15:01 / Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 15:01

Wyjazdowego meczu z ówczesną Spartą Praga nikt nie lekceważył, a mimo to Chelsea napotkała się z ogromnym oporem. Wejście w drugą w historii edycję Champions League dla Chelsea nie było łatwe, ale obyło się bez straty punktów.

SKŁADY

Sparta Praga (1-4-4-2): Jaromir Blazek - Martin Petras (46' Libor Sionko), Radoslav Kovac, Vladimir Labant (88' Patrik Jezek), Petr Johana - Jiri Nemec, Karel Poborsky, Radoslav Michalik (57' Martin Zboncak), Tomas Hubschman - Tpmas Jun, Igor Gluscević. Niewprowadzeni rezerwowi: Petr Kouba, Jiri Homola, Lukas Zelenka, Marek Kinci. Trener: Jiri Kotrba.

Chelsea (1-4-4-2 "romb"): Cudicini - Johnson, Gallas, Desailly, Bridge - Makelele, Geremi, Petit (46' Lampard), Veron - Crespo (71' Hassselbaink), Mutu (46' Duff). Niewprowadzeni rezerwowi: Ambrosio, Tery, J. Cole, Gudjohnsen. Trener: Claudio Ranieri.

PRZEBIEG MECZU

Pierwszą groźną akcję miała Chelsea. W 3 minucie Adrian Mutu po dośrodkowaniu z prawej strony od Glena Johnsona, uderzył piłkę głową, ale ta minęła lewy słupek bramki. Następne 2 minuty to dominacja na boisku Sparty Praga i ataki na bramkę Carlo Cudiciniego. Głównym kreatorem tych akcji był Vladimir Labant, były piłkarz West Hamu United.

Bramkarz Sparty Praga był jednak częściej testowany, ale doskonale wyłapywał w tamtym meczu każdy najdrobniejszy błąd czy zawahanie piłkarzy Chelsea. Symbolem tego była akcja w 50 minucie, po której Hernan Crespo był w dogodnej sytuacji do strzelenia gola, ale nie wyszedł mu strzał i słabo lecąca piłka nie była większym zagrożeniem dla Jaromira Blazka.

W końcówce wyrównanego, ale dość mało ciekawego meczu, Damien Duff gubi lewego obrońcę Sparty, od razu dośrodkowuje lewą nogą, podanie przedłuża Hasselbaink, a prawą stopę do lecącej piłki dostawia William Gallas. Tego strzału już Blazek nie obronił. Chelsea w 85 minucie objęła prowadzenie i nie pozwoliła już na zmianę wyniku. Sparta Praga 0:1 Chelsea.

SYTUACJA W GRUPIE

Grupa G w Lidze Mistrzów po 1 kolejce wyglądała następująco: 1 miejsce dla Lazio po zwycięstwie 0:2 nad Besiktasem, 2 miejsce dla Chelsea, 3. Sparta Praga, 4. Besiktas.

ZOBACZ -> SKRÓT MECZU SPARTA PRAGA 0:1 CHELSEA

Źródło: news.bbc.co.uk