Hazard: Zachować ten rozpęd

Autor: Dodano: 16.09.2018 14:52 / Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 14:53

Bohater meczu z Cardiff, Eden Hazard, mówi, że gracze Chelsea zyskują pewność siebie w każdej grze po tym, jak od początku sezonu udało się wygrać wszystkie spotkania.

The Blues do tej pory wygrali wszystkie pięć meczów Premier League w sezonie 2018/19, ostatni mecz z Cardiff City (4-1) na Stamford Bridge wygrali w dużej mierze dzięki trzem bramkom Hazarda.

Londyńczycy musieli jednak wykazać się opanowaniem i cierpliwością, aby osiągnąć ten wynik, po tym jak przegrywali w tym spotkaniu, ale Belg i jego koledzy z drużyny nigdy nie stracili wiary w to, że mogą wygrać mecz.

− Po prostu trzymamy piłkę. Jesteśmy cierpliwi. Po 20 minutach wynik był dla Cardiff 1: 0, ale graliśmy dalej w piłkę, a kiedy mamy szansę, musimy strzelić i to właśnie zrobiliśmy.

− Trener chce aby Chelsea utrzymała piłkę, a kiedy znajdziemy rozwiązanie, musimy znaleźć dobre przejścia między liniami, takie jak Jorginho, Kovacic i Fabregas. Mamy więc wielu dobrych graczy, a teraz jesteśmy pewni siebie, więc strzelamy, zdobywamy punkty.

− Musimy utrzymać tę dynamikę. Na boisku mamy dużą swobodę, nie tylko trójkę atakujących z przodu, ale na całym boisku, więc gdy jesteśmy w tym stanie, musimy po prostu wziąć piłkę i spróbować czegoś. Kiedy jestem na boisku, staram się tylko tworzyć szanse, strzelać bramki. Hat-trick przyszedł z pewnością, więc postaram się częściej to robić.

− Mecz był bardzo trudny. Wiedzieliśmy, że szczególnie po przerwie ciężko będzie grać dobrą piłkę, ponieważ wszyscy jesteście trochę zmęczeni, ale na koniec otrzymaliśmy trzy punkty. To jest ważne. Myślę, że możemy grać lepiej, powinniśmy grać lepiej, ale strzeliliśmy cztery gole i to jest dobra gra dla nas.

Źródło: Chelseafc.com