Skrót: Manchester United 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.07.2020 22:00 / Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 11:33

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Chelsea pokonała Manchester United 1:3 w półfinale FA Cup, dzięki czemu zapewniła sobie awans do finału krajowego pucharu.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do ostatniej minuty pierwszej połowy, przedłużonej o ok. 13 minut. Azpilicueta zagrał dobre podanie do Giroud, a ten w swoim stylu wyprzedził obrońcę i sprytnym strzałem pokonał De Geę.

Tuż po przerwie The Blues podwyższyli wynik. Mason Mount przejął piłkę po błędzie Williamsa i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Podopieczni Lamparda napierali i w 74. minucie cieszyli się z trzeciej bramki. Po zagraniu Marcosa Alonso piłkę do własnej bramki wbił Harry Maguire.

W ostatnich minutach podstawowego czasu gry Callum Hudson-Odoi dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym, czym sprokurował rzut karny. Z jedenastu metrów Willy'ego Caballero pokonał Bruno Fernandes. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło.

Manchester United 1:3 Chelsea – skrót:

Źródło: You Tube