Fàbregas: "Wpuść Cesca" to najzabawniejsza sytuacja z udziałem Costy

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 09.07.2020 21:54 / Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 21:54

Cesc Fàbregas i Diego Costa tworzyli niegdyś bardzo zgrany duet, który zapewniał Chelsea wiele bramek. Wychowanek Barcelony zagrywał świetne podania, a jego urodzony w Brazylii kolega seryjnie pokonywał bramkarzy rywali.


W niedawno udzielonym wywiadzie Fàbregas przypomniał zabawną sytuację z udziałem Diego Costy. Podczas jednego z meczów napastnik miał podbiec do Antonio Conte i w zdecydowany sposób "polecić mu" wprowadzenie na boisko hiszpańskiego pomocnika.


– Kiedy Conte przybył do Chelsea, tak naprawdę nie grałem przez trzy pierwsze miesiące. Jasno dał do zrozumienia, że potrzebuje pomocnika o innej charakterystyce. Nemanja Matić grał, ja miałem kontuzję więc nie mogłem grać – przypomniał Cesc Fàbregas.


– Przystępowaliśmy do meczu z Manchesterem City mając za sobą siedem zwycięstw z rzędu. Conte powiedział mi: "Musisz zagrać". Wygraliśmy 3:1, zagrałem dobrze i miałem asystę przy bramce Costy na 1:1. Czułem, że wykorzystałem swoją szansę i pokazałem trenerowi, że może na mnie liczyć.


– Później graliśmy z West Bromem. Matić wrócił do zdrowia i to on znalazł się w pierwszym składzie. To był typowy mecz walki i po 70. minutach było 0:0. Rywale dobrze bronili. Ten mecz potrzebował kogoś takiego jak ja, kto potrafiłby otworzyć drzwi do bramki rywali. Pamiętam, że Diego Costa podbiegł do linii bocznej i krzyknął do Conte: "Wpuść Cesca!"


– Conte nie jest menedżerem, który daje sobą rządzić i udawał, że nie słyszy Costy. Dwie minuty później powiedział: "Cesc, podejdź tu", dwie minuty później wszedłem na boisko i zaliczyłem asystę przy bramce Costy.


– Grałem u kilku wielkich menedżerów – nie tylko ostatnich lat, ale w historii futbolu w ogóle. Wybierając najlepszego, muszę wskazać na jednego lub dwóch: Pep Guardiola prowadził Barcelonę w stylu, który ubóstwiam, tak samo było w Arsenalu Arsène'a  Wengera. Rok w Chelsea pod wodzą Mourinho był wyjątkowy, miałem z nim chyba najlepszy kontakt. Jego sposób postępowania ze mną był niesamowity. Wybieram Guardiolę, Mourinho i Wengera, ponieważ jestem im to winny – przyznał Fàbregas.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close