Goal: Chelsea wznowiła rozmowy z Willianem!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.07.2020 21:06 / Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 21:22

Chelsea w dalszym ciągu jest zainteresowana przedłużeniem kontraktu z Willianem. Kością niezgody między stronami wciąż pozostaje długość nowej umowy, ale być może uda się w tej kwestii osiągnąć porozumienie.


Nizaar Kinsella informuje, że Chelsea wznowiła rozmowy z Willianem ws. przedłużenia umowy po tym, jak skrzydłowy odrzucił ofertę chińskiego klubu (nazwy nie podano). Władze The Blues chcą zatrzymać Brazylijczyka na Stamford Bridge, ale jednocześnie nie chcą spełniać jego oczekiwań co do trzyletniego kontraktu i oferują mu dwuletnią umowę.


31-latek wielokrotnie publicznie deklarował, że chce zostać w Anglii, ale interesuje go trzyletnia umowa. Chelsea jest bardzo niechętna na takie rozwiązanie, ale jednocześnie żywi nadzieję, że uda jej się osiągnąć porozumienie.


Sytuację Williana uważnie obserwują dwa inne zainteresowane nim londyńskie kluby: Arsenal i Tottenham.


Od kilku lat Chelsea prowadzi politykę, w myśl której zawodnicy po 30. roku życia otrzymują jedynie roczne umowy. Pierwsze odstępstwo od tej zasady miało miejsce w 2018 roku, gdy dwuletni kontrakt podpisał sprowadzony z Arsenalu Olivier Giroud. Następnym wyjątkiem od reguły był David Luiz.


Oferując Willianowi dwuletnią umowę Chelsea pokazuje, że zależy jej na kontynuowaniu współpracy z zawodnikiem. W ostatnich tygodniach Brazylijczyk jest w bardzo dobrej formie i pełni ważną rolę w drużynie Franka Lamparda. Najbliższe tygodnie dadzą odpowiedź na to, czy doświadczony skrzydłowy w kolejnym sezonie również będzie występował w koszulce z lwem na piersi. Nie ulega wątpliwości, że obu stronom zależy na dojściu do porozumienia.

Źródło: GOAL

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Benny
komentarzy: 6
03.07.2020 23:10

Dałbym mu nawet te trzy lata kontraktu, bo w tej chwili jest jednym z wyróżniających sie grajkow i szkoda byłoby go stracić

yarexq V2
komentarzy: 856
03.07.2020 22:16

Po ostatnich meczach, gdzie tylko on, Pulisic i Kante coś grali mi w sumie też zależy żeby podpisał heh

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close