Rüdiger o Wernerze: Obrońcy będą mieli z nim problem!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.06.2020 21:23 / Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 10:28

Antonio Rüdiger cieszy się, że od następnego sezonu będzie mógł dzielić szatnię z Timo Wernerem. Obaj panowie znają się od wielu lat, m.in. z gry w reprezentacji Niemiec, a ich relacje są bardzo przyjacielskie.


Rüdiger i Werner przez dwa lata występowali w VfB Stuttgart. Timo stał się najmłodszym strzelcem tego klubu, gdy w meczu Pucharu Niemiec strzelił bramkę Eintrachtowi Frankfurt.


– Tak jak wszyscy jestem podekscytowany tym, że Timo wybrał Chelsea i już nie mogę się doczekać pracy z nim. Poznałem go, kiedy miał 17 lat i przez ostatnie kilka lat zrobił dużo dobrego. Timo może być dla nas bardzo ważny – przyznał Antonio Rüdiger.


– Jego rozwój był po prostu "wow". W pierwszym sezonie wszystko było dla niego nowe w męskim futbolu, ale później zaczął strzelać coraz więcej bramek i oczywiście nabierał pewności siebie. Miał wokół siebie bardzo dobrych trenerów, którzy wierzyli w niego i pracowali z nim.


– Timo jest naprawdę dużym zagrożeniem dla obrońców. RB Leipzig gra raczej z kontrataków, ale pod względem łamania linii defensywnej Timo jest podobny do Vardy'ego. Ma duży spokój, a jeśli obrońca popełni błąd i straci piłkę, Timo to wykorzysta!


– Rozmawialiśmy już wcześniej, ponieważ znamy się dłuższy czas. Podczas izolacji dużo gadaliśmy i powiedział mi, że jest zainteresowany przeprowadzką do Anglii. Oczywiście, wtedy zrobiłem, co do mnie należało.


– Mogę powiedzieć, że Werner jest spokojnym, pokornym chłopakiem, zawsze gotowym do rozwoju. Mam nadzieję, że zaadaptuje się u nas bardzo szybko, ponieważ wiemy, że nasza liga różni się od innych – dodał niemiecki defensor.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close