Giroud: Chciałem przenieść się do Celtiku. Dostałem jednak szczerą radę
Dodano: 06.06.2020 21:29 / Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 21:31Napastnik Chelsea Olivier Giroud ujawnił w wywiadzie dla francuskiego portalu, że w czasie swojej dotychczasowej kariery był bliski przenosin do Celtiku.
33-latek przez ostatnie lata dobrze odnajduje się w angielskim futbolu, najpierw reprezentując barwy Arsenalu, by później dołączyć do klubu ze Stamford Bridge. Jego przygoda z piłką mogła jednak podążyć w innym kierunku, gdyż jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Montpellier w 2010 roku dogłębnie rozważał przeprowadzkę do wielokrotnego mistrza Szkocji.
– O mały włos nie znalazłem się w Szkocji. Uznałem, że występy w tej lidze będą moją dobrą wizytówką przed późniejszą przeprowadzką do Premier League. Celtic Park zawsze kusiło mnie wspaniałą atmosferą. Ostatecznie nie żałuję jednak, że wtedy wybrałem Montpellier – wyznał Olivier w wywiadzie dla "France Bleu Hérault".
– Co mnie skłoniło, żeby wybrać Montpellier zamiast Celtiku? Odbyłem rozmowę telefoniczną z Louisem Nicollinem [ówczesnym prezydentem klubu], który szczerze podszedł do sprawy, pytając mnie "co ty, k*rwa, zamierzasz robić w Szkocji?". Od razu mnie przekonał, przez co obudziło się we mnie pragnienie gry w Ligue 1 zanim wyruszę na głębsze wody.
Przez ostatnie tygodnie nie milkły spekulacje na temat ewentualnego odejścia Giroud z Chelsea. Ostatecznie nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji i napastnik przedłużył umowę z The Blues o rok. Doświadczony zawodnik tłumaczy, że nie spieszy mu się z powrotem do Francji.
– Nie chcę dawać złudnych nadziei. Liczę, że dalej będę grać na najwyższym poziomie przez kolejny sezon lub dwa. Wszystko może się zmienić, gdy otrzymam na stole nowe oferty – podsumował aktualny mistrz świata.
- Źródło: France Bleu Hérault
Pięć faktów o Marco Palestrze
03.07.2026 07:35
Agent Enzo Fernándeza: Badamy możliwości odejścia z Chelsea
02.07.2026 19:14
Palestra: Cieszę się, że to Xabi Alonso będzie moim trenerem
02.07.2026 17:17
OFICJALNIE: Joseph Wheeler-Henry piłkarzem Brentford
02.07.2026 16:48
Portugalia - Chorwacja gdzie obejrzeć? Transmisja TV i online (1/16 finału MŚ 2026)
02.07.2026 09:11
Hiszpania - Austria gdzie oglądać? Transmisja TV i online (1/16 finału MŚ 2026)
02.07.2026 07:31
The Athletic: Chelsea ponownie ukarana za złamanie przepisów finansowych
01.07.2026 18:38
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.