Sky Italia: Klauzula odkupu Bogi z Sassuolo usunięta

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 27.05.2020 12:10 / Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 16:44

Chelsea i Sassuolo porozumiały się ws. opłaty za usunięcie klauzuli odkupu Jérémie'ego Bogi przez The Blues. Sassuolo ma teraz pełną kontrolę nad kartą zawodniczą skrzydłowego. Chelsea pozostaje z prawem wyrównania oferty od przyszłego nabywcy.

 

Sassuolo wykupiło Iworyjczyka z Chelsea za 5,5 mln euro i ustalono wówczas, że The Blues mogą w dowolnym momencie odkupić wychowanka za 8 mln euro.

 

Londyńczycy w ostatnich dniach zdecydowali, że nie będą z tej opcji korzystać, a Sassuolo liczy na jak najkorzystniejszą sprzedaż skrzydłowego. W związku z tym, Włosi usiedli z Chelsea do negocjacji w celu przejęcia pełnej kontroli nad przyszłością zawodnika.

 

Jak podało włoskie Sky, Sassuolo porozumiało się dziś z The Blues w sprawie ceny, jaką zapłacą za usunięcie wspomnianej klauzuli. Kwota nie została ujawniona, jednak faktem jest, że od teraz włoski klub ma pełną kontrolę nad kartą zawodniczą Bogi.

 

Chelsea pozostaje z prawem wyrównania oferty od przyszłego nabywcy. W momencie, gdy do Sassuolo wpłynie zadowalająca propozycja, londyńczycy zostaną o tym fakcie powiadomieni i będą mogli tę ofertę wyrównać i przejąć transakcję.

 

W międzyczasie SSC Napoli szykuje pierwszą ofertę za Bogę opiewającą na 20-25 mln euro. Sassuolo wycenia swojego piłkarza na co najmniej 30 mln euro.

Źródło: Sky Italia

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close