Multiraport: Przełom Giroud

Autor: Dodano: 10.09.2018 00:21 / Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 06:22

Kolejny dzień, w którym prezentujemy wam multiraport. Z wypożyczonych piłkarzy grał tylko Dujon Sterling ze swoim Coventry. Piłkarzem Chelsea wczorajszego dnia niewątpliwie został Olivier Giroud. Jego piękna bramka, dała ponowne wyjście na prowadzenie Francji przeciwko Holandii, a napastnikowi Francji zdjęcie z jego barków złej serii meczów bez gola dla reprezentacji.

Liga Narodów, Liga A, Gr. 1

Francja 2:1 Holandia

Olivier Giroud - Dzięki jego bramce, która zakończyła serię 10 meczów bez strzelonej bramki w barwach Francji, dokonała się piąta z rzędu wygrana nad Holandią. Jest już czwartym najlepszym strzelcem w historii Francji (32 bramki) i minął w tej klasyfikacji samego Zinedine Zidane'a. Sam gol Giroud był ponadprzeciętnej urody. Uderzenie z lewej nogi wolejem będąc w ruchu i mając przed sobą zasłoniętą bramkę przez Virgila Van Dijka, Strzał z okolicy 10-11 metra. Był też o wiele bardziej aktywny i widoczny, częściej utrzymywał się też przy piłce. Zszedł w 89 minucie meczu. Ocena: 7.5.

N'Golo Kante - Ten mecz, jak większość spotkań rozgrywanych przez tego defensywnego pomocnika, był odwzorowaniem jego charakteru. Skromny, ale bardzo pracowity. Niby niewidoczny, ale kluczowy w zwycięstwie swojej drużyny. Więcej od niego w drużynie francuskiej (7%) posiadania piłki miał tylko Paul Pogba. Podobnie ma się sytuacja jeżeli chodzi o kontakty z piłką (91) i liczbą wszystkich podań (79). Ocena: 6.8.

ZOBACZ -> SKRÓT MECZU FRANCJA 2:1 HOLANDIA

Liga Narodów, Liga B, Gr. 4

Dania 2:0 Walia

Ethan Ampadu - Niestety, ale to poniekąd jego obciążają te dwa gole Eriksena w tym meczu. Najpierw go nie krył, gdy Duńczyk zdobywał pierwszą bramkę, a później zagrał piłkę ręką w polu karnym, co bezlitośnie później wykorzystał ponownie piłkarz Tottenhamu. Te błędy nie zakryły całkowicie, ale na pewno w ogromnej części to, co robił na boisku, a naprawdę nie grał źle i dosyć dobrze neutralizował pozostałe ataki Danii. Był też drugim, najcelniej podającym zawodnikiem (90%). Został zmieniony w 72 minucie. Ocena: 6.

ZOBACZ -> SKRÓT MECZU DANIA 2:0 WALIA

Mecz towarzyski

Niemcy 2:1 Peru

Antonio Rudiger - Wszedł z ławki po przerwie między połowami. Potrafił zaliczyć kluczowe podanie, tak jak to przy strzale Nilsa Petersena z 74 minuty, ale częściej zdarzało mu się zbyt łatwo oddawać piłkę rywalom i to na własnej połowie.

ZOBACZ -> SKRÓT MECZU NIEMCY 2:1 PERU

League One

Oxford 1:2 Coventry City

Dujon Sterling - Wszedł na boisko na początku drugiej połowy. Harował ciężko w na całym boisku, ale to on zgubił krycie Jonathana Obiki, co pozwoliło drużynie Oxfordu zdobyć kontaktową bramkę.

ZOBACZ -> SKRÓT MECZU OXFORD UNITED 1:2 COVENTRY CITY

Źródło: whoscored.com