FIFA zwiększy ilość możliwych zmian podczas meczu?

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 27.04.2020 19:41 / Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 19:45

FIFA planuje zwiększyć ilość możliwość dokonywania zmian podczas meczu w Premier League, by uniknąć ilość potencjalnych urazów, które mogą wystąpić przez napięty kalendarz rozgrywek po wznowieniu obecnego sezonu.

 

Proponowana przez FIFA zmiana przepisów umożliwi klubom Premier League dokonanie pięciu wymian w meczu. Tymczasowa zmiana wymaga zatwierdzenia przez IFAB, zanim będzie możliwa, ale zasugerowano ją, by pomogła piłkarzom powrócić do działania w czasie pandemii koronawirusa.

 

Zespoły nadal będą miały trzy miejsca na rotacje, a także przerwę w połowie, w której należy wykonać zmiany, by uniknąć niepotrzebnych przestojów. FIFA ma nadzieję, że tymczasowa zmiana zasad zmniejszy liczbę zawodników nie będących kondycyjnie przygotowanych do meczu oraz stojących w obliczu napiętego harmonogramu spotkań, w tym liczbę kontuzji. Rzecznik FIFA powiedział:

 

– Po wznowieniu rozgrywek takie spotkania mogą napotkać przeciążony kalendarz meczów rozgrywanych z większą częstotliwością w kolejnych tygodniach. Bezpieczeństwo zawodników jest jednym z priorytetów FIFA. Jednym z problemów w tym względzie jest to, że większa częstotliwość spotkań może zwiększać ryzyko potencjalnych kontuzji z powodu przeciążenia piłkarza. W związku z tym oraz w świetle wyjątkowego wyzwania, przed jakim stoi globalna organizacja zawodów zgodnie z pierwotnie przewidzianym kalendarzem, FIFA proponuje tymczasowe zezwolenie na większą liczbę zmian według uznania odpowiedniego organizatora zawodów. W rozgrywkach, w których obecnie dozwolonych jest mniej niż pięć zmian, każda drużyna miałaby teraz możliwość użycia do pięciu wymian zawodników podczas meczu, z możliwością dodatkowej w dodatkowym czasie, w stosownych przypadkach.

 

Co ciekawsze, tymczasowa zmiana miałaby również obowiązywać w następnym sezonie.

Źródło: Mirror

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close