Konferencja Maurizio Sarriego po meczu z Arsenalem

Autor: Dodano: 02.08.2018 02:43 / Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 12:49

Po meczu z Arsenalem rozegranym w ramach International Champions Cup, który zakończył się wynikiem 1:1 i serią jedenastek wygraną przez The Gunners odbyła się konferencja prasowa Maurizio Sarriego, której tłumaczenie zamieszczamy poniżej.

Trener drużyny z zachodniego Londynu na początku potwierdził, że Callum Hudson-Odoi znajduje się w jego wizji kadry na następny sezon.

— Zostanie z nami przez cały sezon. Jest bardzo młodym piłkarzem. Musimy czekać, bo w przyszłości będzie bardzo, bardzo dobrym graczem.

Oceniając cały mecz Sarri powiedział, że jest bardzo zadowolony z występu drużyny.

— Zaczęliśmy trenować 16 lipca. Nie wystarczyło nam więc czasu na to aby przygotować się pod względem kondycyjnym tak dobrze jak zrobił to Arsenal. Graliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Popełniliśmy błąd w ostatniej minucie, ale jestem zadowolony z gry w całym meczu.

Zapytany o Alvaro Moratę, Włoch stwierdził, że sobotnie narodziny jego bliźniaków mogły mieć na niego wpływ.

— Nie wiem, mógł nie być pewny siebie. Może był zmęczony. Ostatnie trzy dni były dla niego intensywne, więc mógł być trochę zmęczony w tym meczu. Nie jestem zmartwiony Moratą.

Sarri został również zapytany o przyszłość Edena Hazarda i Thibaut Courtois.

— Zobaczę się z nimi pierwszy raz w sobotę, więc nie znam na ten moment ich sytuacji. Nie ma żadnych informacji. Rozmawiamy o topowych zawodnikach,a każdy klub chce zatrzymać swoich najlepszych piłkarzy. Próbujemy to zrobić.

Trener o niedzielnym meczu na Wembley:

— Dzisiejsza wyjściowa jedenastka jest bardzo podobna do tej, która wyjdzie na mecz o Tarczę Wspólnoty.

Źródło: chelseafc.com