Berhalter: Pulisic jest według mnie w dobrym miejscu

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 21.04.2020 09:22 / Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 09:22

Selekcjoner reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Gregg Berhalter, udzielił wywiadu oficjalnej stronie Chelsea, w którym mówił o sytuacji Christiana Pulisica w klubie ze Stamford Bridge.

 

Przerwa w rozgrywkach pozwoliła na podsumowanie dotychczasowych poczynań w świecie futbolu. Christian Pulisic miał szanse na wyleczenie się z kontuzji, która dotknęła go na początku 2020 roku. Berhalter stwierdził, że podobała mu się dotychczasowa gra Pulisica w barwach Chelsea.

 

– Kiedy Christian przeprowadzał się z Dortmundu do Chelsea, wiedzieliśmy, że czeka go okres adaptacji. Premier League to niezwykle szybka i fizyczna liga. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie potrzebował czasu, żeby się dostosować. Najbardziej podoba mi się to, jak przebiegał jego sezon. Na początku spotkał się z pewnymi problemami, musiał walczyć z przeciwnościami, by w końcu wyjść na prostą.

 

– Christian musiał przystosować się do angielskiego futbolu. Zajęło mu to trochę czasu, ale kiedy już to zrobił, gra naprawdę dobrze. Pomaga swojej drużynie, strzela bramki i ma wpływ na wyniki. Kiedy doznajesz kontuzji po tak dobrym okresie gry, jest to trochę niefortunne. Ten uraz sprawiał mu dużo bólu, ciężko było mu wrócić do gry, chociaż wiem, że fani chcieli go z powrotem.

 

Berhalter zauważył jeden aspekt gry Pulisica, który poprawił się od czasu transferu do Londynu.

 

– To, co poprawił w stosunku do tego, co widziałem w ubiegłym sezonie, to umiejętność wykańczania akcji. Wykonał świetną robotę. Najlepsi zawodnicy na świecie są w stanie strzelać dużo bramek, ponieważ mają odpowiednią jakość, do wykańczania akcji.

 

Podczas rozmowy, Berhalter stwierdził również, że Pulisic bardzo dobrze pasuje do drużyny prowadzonej przez Franka Lamparda.

 

– Niektóre z jego najlepszych akcji w barwach Chelsea miały miejsce, kiedy był na środku boiska. Wszyscy działo się, kiedy schodził ze skrzydła do środka. Zarówno Chelsea, jak i my chcemy, żeby Christian miał wpływ na grę, niezależnie od tego, czy ze skrzydła, czy ze środka pola.

 

– Obecna Chelsea to zupełnie inna drużyna niż ta, którą widzieliśmy kiedyś. Interesujące jest to, co robią i są w stanie uzyskiwać dobre wyniki. Ten młody zespół radzi sobie świetnie. Mają drużynę z wieloma ekscytującymi piłkarzami. Bardzo dobrze się ich ogląda. Christian ma odpowiednie cechy, by być również w bardziej doświadczonym zespole, ale według mnie znalazł się w dobrym miejscu.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close