Willian: Myślę, że sekretem Liverpoolu jest powtarzalność

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 03.04.2020 15:45 / Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 15:45

Według Williana, kluczem do sukcesu dla Liverpoolu była ciągła współpraca z Jurgenem Kloppem, która po kliku latach dała efekty klubowi z Anfield.

 

– Myślę, że sekretem jest powtarzalność. Jurgen Klopp jest trenerem Liverpoolu już od pięciu lat. Jeżeli masz taką ciągłość w klubie, możesz zdobywać trofea. Odnieśli szereg ważnych zwycięstw, które pokazują dojrzałość zespołu. Na wszystko potrzeba czasu.

 

– Liverpool od bardzo dawna ma tego samego trenera i tę samą filozofię gry. Zespół jest taki sam, zmienia się tylko jednego lub dwóch zawodników, ale podstawa jest wciąż taka sama. Podobnie jest w Manchesterze City. Pep Guardiola jest już tam od bardzo dawna i filozofia gry jest zawsze taka sama.

 

– W Chelsea bardzo dużo się zmienia. W ciągu siedmiu lat, miałem pięciu różnych trenerów i różne filozofie gry, ale mimo tego i tak udawało się wygrywać trofea. Myślę, że każdy klub ma swój profil.

 

Willian wypowiedział się również o Franku Lampardzie:

 

– Bardzo dobrze znam Lamparda. W moim pierwszym sezonie miałem zaszczyt grać razem z nim. Na razie wszystko wygląda dobrze, od samego początku spodobała mi się jego praca i dał mi dużo pewności siebie.

 

– Kiedy ma się trenera, który jest pewny siebie, który sprawia, że stajesz się kimś ważnym, pomaga to w występach na boisku. Po nieudanym podaniu, może i po dwóch, a nawet trzech, trener nadal ci ufa,a zawodnik tego bardzo potrzebuje.

Źródło: ESPN Brazil

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close