Call of International Duty: Raport z reprezentacji

Autor: Dodano: 07.09.2018 00:27 / Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 07:23

Dzisiaj rozpoczęły się zmagania nowej formuły rozgrywek reprezentacyjnych w Europie. Liga Narodów ma być alternatywą dla meczów towarzyskich, ale dla tych, którzy obawiają się, że sparingi całkiem wymrą, mamy dobrą wiadomość. Ich liczba ma być tylko zredukowana, a nie doprowadzona do zera. Sprawdzamy, jak dzisiaj spisali się nasi w swoich reprezentacjach.

Liga Narodów, Liga A Gr.1

Niemcy 0:0 Francja

Antonio Rudiger - W meczu przeciwko Mistrzom Świata, nominalny środkowy obrońca, u Joachima Loewa grał na lewym boku obrony. Wśród obrońców radził sobie najgorzej, grał ostro, czasami nawet zbyt ostro, co poskutkowało żółtą kartką parę minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Choć nie był to występ tragiczny, Rudiger na pewno nie będzie zaliczał do udanych, swojego 25 występu w reprezentacji Niemiec. Ocena: 6.8.

N'Golo Kante - Jeden z najlepszych piłkarzy tego spotkania. Didier Deschamps nie idzie w ślad Maurizio Sarriego i pozwala grać defensywnemu pomocnikowi starego, dobrego Kante. Był wszędzie, zaliczał ważne przechwyty, miał wysoki procent celnych piłek. Wydawał się bardziej pasować do roli lidera w środku pola aniżeli Paul Pogba. Ocena: 8.1.

Olivier Giroud - Wyszedł w pierwszym składzie, ale został zmieniony w 66 minucie. Niestety był najmniej widocznym reprezentantem Francji na boisku, ale to nie była tylko i wyłącznie jego wina. Kiedy już dochodził do sytuacji strzeleckiej czy też walczył o piłkę w powietrzu, miał skuteczność nieco ponad 50%. Mecz bez historii dla naszego napastnika. Ocena: 6.6.

ZOBACZ -> SKRÓT MECZU NIEMCY 0:0 FRANCJA

Liga Narodów, Liga B Gr.4

Walia 4:1 Irlandia

Ethan Ampadu - Cała drużyna Walii zagrała powyżej przeciętnej w meczu, w którym roznieśli Irlandię, ale Ampadu nawet na tak wysokim poziomie postawionym przez jego zespół, był jedną z wyróżniających się postaci tego spotkania. Grając defensywnego pomocnika, w pewnym momencie nawet tą wysoką poprzeczkę podwyższył, gdyż miał asystę przy trzecim golu dla Walii. Po tej akcji, utrzymywał swoją bardzo dobrą dyspozycję aż do 67 minuty, kiedy to został zmieniony. SkySports nawet przyznało mu nagrodę piłkarza meczu. Warto dodać, że chłopak osiągnie swą pełnoletniość 14 Września, a mecz z Irlandią, był dopiero drugim w seniorskiej kadrze. Ocena: 7.7.

ZOBACZ SKRÓT WALIA 4:1 IRLANDIA

Liga Narodów, Liga B Gr. 1

Czechy 1:2 Ukraina

Tomas Kalas - Wypożyczony do Bristol City Kalas, zagrał na środku obrony całe 90 minut. Na tle swojej wątpliwej linii formacji, spisywał się całkiem nieźle. To Ukraina dyktowała przez większość spotkania tempo gry i zasłużenie zgarnęła 3 punkty. Najlepszą cechą w tym meczu Kalasa były podania. Jego celność podań oscylowała w granicach 85%. Ocena: 7.

CAŁY MECZ CZECHY 1:2 UKRAINA

Mecz towarzyski

Portugalia 1:1 Chorwacja

Mario Pasalić - Wszedł w 55 minucie za Lukę Modricia i to jemu było powierzone zastąpienie Chorwata nominowanego do najlepszego piłkarza roku. Udało mu się na tyle, że Chorwacja dowiozła remis 1:1 przeciwko Portugalii.

Mateo Kovacić - Wyszedł w pierwszym składzie, tak naprawdę zaliczył też niejako asystę, gdyż Portugalczycy tak odebrali mu piłkę, że ta po odbiciu od Pepe, trafiła do niepilnowanego Perisicia, a ten z woleja przymierzył bardzo dobrze. Poza tą akcją, nie było zbyt wielu popisów, ale ten mecz można zaliczyć Kovaciciowi do udanych.

ZOBACZ SKRÓT MECZU PORTUGALIA 1:1 CHORWACJA

Źródło: whoscored.com