Ballack: Chciałem zostać w Chelsea na dłużej

Autor: Maciej Stybel Dodano: 24.03.2020 13:07 / Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 13:07

Michael Ballack w rozmowie z Daily Mail przyznał, że patrząc z perspektywy czasu, jego decyzja o opuszczeniu Stamford Bridge mogła być zbyt pochopna. Niemiecki pomocnik rozegrał w barwach The Blues 105 meczów, w których zdobył 17 bramek.

 

Niemiec odszedł z Chelsea w 2010 roku po wygaśnięciu umowy i przeniósł się do Bayeru Leverkusen. Włodarze klubu ze Stamford Bridge proponowali mu przedłużenie kontraktu na kolejny sezon, ale Ballack odrzucił tę propozycję. Teraz Niemiec przyznaje, że ta decyzja mogła być błędna.

 

– Patrząc na tę sytuację dzisiaj, to myślę, że mogłem zostać w Londynie jeszcze na ten jeden rok. W tamtym momencie mojej kariery nie spodziewałem się, że wrócę do Leverkusen. Cały czas liczyłem na to, że uda mi się osiągnąć porozumienie z Chelsea, ale niestety nie udało się go wypracować.

 

W czasie swojego pobytu na angielskich boiskach Ballack zdobył jedno Mistrzostwo Anglii, jeden Puchar Ligi oraz dwukrotnie mógł wznieść trofeum za rozgrywki FA Cup. Niemiec przybył do Anglii będąc u szczytu swojej kariery, ale kontuzje znacznie wpłynęły dalsze lata jego gry i były jednym z powodów jego powrotu do ojczystego kraju.

Źródło: Daily Mail

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close