FIFA potwierdziła zmiany dotyczące wypożyczeń

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 27.02.2020 20:39 / Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 20:39

Organizacja FIFA opublikowała dzisiaj na swojej stronie internetowej proponowany plan działania dla organizacji na najbliższe lata.

 

Na spotkaniu w Zurychu, na którym zebrał się Komitet Interesariuszy Piłkarskich FIFA, w skład którego wchodzą przedstawiciele klubów, lig, zawodników oraz stowarzyszeń członkowskich, podjęto decyzję o wprowadzeniu limitu wypożyczonych zawodników.

 

Od lipca 2020 roku zostanie wprowadzony limit, który będzie dotyczył międzynarodowego wypożyczania zawodników, którzy mają 22 lata lub więcej. Klub będzie mógł w tym sezonie wypożyczyć za granicę ośmiu takich piłkarzy, natomiast od sezonu 2022/23 będzie można wypożyczyć zaledwie sześciu zawodników, przy czym między dwoma klubami będzie można zawrzeć maksymalnie trzy takie transakcje.

 

Od 2024 roku, klub będzie mógł wypożyczyć tylko sześciu zawodników mających 22 lata lub więcej do tego samego kraju, a także sześciu za granicę.

Źródło: Football London

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Salker
komentarzy: 49
27.02.2020 22:12

Dla Chelsea to źle xd

kijozz
komentarzy: 197
28.02.2020 07:45

Niekoniecznie. Już w tym sezonie znacznie spadła ilość wypożyczeń, a i tak zawyżają je tacy goście jak Bakayoko, Drinkwater, Morata, Zappacosta, Baba Rahman czy Kenedy, których po prostu ciężko było sprzedać głównie przez zawyżone w stosunku do umiejętności tygodniówki. Kupowani często panicznie w ostatni dzień okienka, dostali większe opłaty, po to by ich przekonać. Klub raczej już ostrożniej będzie kupować taką ilość szrotu właśnie choćby ze względu na nowe przepisy. Wyjdzie nam to tylko na dobre, gdyż dokładniej będziemy musieli przeanalizować danego zawodnika, wykluczając potencjalne rozczarowanie.

CFCrules
komentarzy: 728
27.02.2020 21:53

To Vitesse będzie musiało sobie wybrać tylko trzech których wezmą :D

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close