FIFA potwierdziła zmiany dotyczące wypożyczeń
Dodano: 27.02.2020 20:39 / Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 20:39Organizacja FIFA opublikowała dzisiaj na swojej stronie internetowej proponowany plan działania dla organizacji na najbliższe lata.
Na spotkaniu w Zurychu, na którym zebrał się Komitet Interesariuszy Piłkarskich FIFA, w skład którego wchodzą przedstawiciele klubów, lig, zawodników oraz stowarzyszeń członkowskich, podjęto decyzję o wprowadzeniu limitu wypożyczonych zawodników.
Od lipca 2020 roku zostanie wprowadzony limit, który będzie dotyczył międzynarodowego wypożyczania zawodników, którzy mają 22 lata lub więcej. Klub będzie mógł w tym sezonie wypożyczyć za granicę ośmiu takich piłkarzy, natomiast od sezonu 2022/23 będzie można wypożyczyć zaledwie sześciu zawodników, przy czym między dwoma klubami będzie można zawrzeć maksymalnie trzy takie transakcje.
Od 2024 roku, klub będzie mógł wypożyczyć tylko sześciu zawodników mających 22 lata lub więcej do tego samego kraju, a także sześciu za granicę.
- Źródło: Football London
The Athletic: Chelsea stoczy bój z Interem Mediolan o Marco Palestrę
23.06.2026 19:58
James: Wszyscy mi mówią, że Alonso jest niesamowitym menedżerem
23.06.2026 17:26
MŚ 2026. Anglia - Ghana gdzie oglądać? Stream online, Transmisja TV (23.06.2026)
23.06.2026 08:43
MŚ 2026. Gdzie oglądać mecz Portugalia - Uzbekistan? Transmisja TV i online (23.06.2026)
23.06.2026 08:33
Di Marzio: Manchester City osiągnął ustne porozumienie z Chelsea ws. Enzo Mareski
22.06.2026 16:50
MŚ 2026. Norwegia - Senegal gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online (23.06.2026)
22.06.2026 10:01
MŚ 2026. Francja - Irak gdzie oglądać? Stream online, Transmisja TV (22.06.2026)
22.06.2026 09:56
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Dla Chelsea to źle xd
Niekoniecznie. Już w tym sezonie znacznie spadła ilość wypożyczeń, a i tak zawyżają je tacy goście jak Bakayoko, Drinkwater, Morata, Zappacosta, Baba Rahman czy Kenedy, których po prostu ciężko było sprzedać głównie przez zawyżone w stosunku do umiejętności tygodniówki. Kupowani często panicznie w ostatni dzień okienka, dostali większe opłaty, po to by ich przekonać. Klub raczej już ostrożniej będzie kupować taką ilość szrotu właśnie choćby ze względu na nowe przepisy. Wyjdzie nam to tylko na dobre, gdyż dokładniej będziemy musieli przeanalizować danego zawodnika, wykluczając potencjalne rozczarowanie.
To Vitesse będzie musiało sobie wybrać tylko trzech których wezmą :D