De Boer: Ziyech poradzi sobie w Premier League. Jest lepszy niż Mahrez

Autor: Piotr Różalski Dodano: 17.02.2020 14:51 / Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 14:52

Frank de Boer, legendarny zawodnik reprezentacji Holandii, wyraził swoje zdanie na temat transferu Hakima Ziyecha do Chelsea. Zdaniem byłego trenera Crystal Palace, Marokańczyk sprawdzi się z dobrej strony na Wyspach Brytyjskich.

Skrzydłowy Ajaksu Amsterdam dołączy na Stamford Bridge po zakończeniu obecnego sezonu po tym, jak Chelsea i mistrz Eredivisie osiągnęli porozumienie w negocjacjach. Klub Romana Abramowicza zapłaci 44 miliony euro, a od 1. lipca piłkarz będzie do dyspozycji Franka Lamparda.

– Bez sensu jest przewidywać szanse piłkarza na bazie struktury fizycznej, jeżeli ktoś taki jak Hakim wyprawia na boisku niesamowite rzeczy. Na pewno znajduje się w niesamowicie dobrej formie. Czy piłkarze typu Silva, Messi czy Iniesta wyróżniali się w aspekcie fizycznym? Nie, ponieważ jeżeli w piłce posiadasz ogromne umiejętności techniczne, to właśnie one ujawniają się pierwsze. Tak będzie także w jego przypadku – ocenił de Boer.

– Jednak ogólnie należy zachować spokój i poczekać na jego pierwsze mecze. Należy dać mu czas na dostosowanie się do nowego miejsca, ale jestem także jego wielkim fanem. Porównując go do Mahreza, uważam, że Ziyech ma jeszcze większe umiejętności – podsumował Frank.

Źródło: The Blue Stands

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close