Kontuzja Marcina Bułki niegroźna

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 02.09.2018 22:10 / Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 22:10

Kontuzja, w wyniku której bramkarz Chelsea i młodzieżowej reprezentacji Polski Marcin Bułka opuścił boisko w meczu Premier League 2 ze Swansea City, okazała się niegroźna. Polak nie będzie potrzebował przerwy od treningów i gry.

Sytuacja miała miejsce w drugiej połowie wygranego 1:0 meczu. Po zdarzeniu Bułkę zmienił Jamie Cumming.

– Przeciwnik zagrał dośrodkowanie po ziemi i do niego wyszedłem. Piłkę atakował napastnik, byłem szybszy, a on zamiast w piłkę trafił mnie w twarz korkami, powstały rozcięcia na twarzy i musiałem zejść z boiska żeby zaszyć rany. Nic poważnego, wystarczyło pięć szwów. Jutro zgodnie z planem stawię się na kadrze – powiedział w rozmowie z nami polski bramkarz.

Marcin Bułka chciał kontynuować grę, ale lekarze uznali, że lepiej dmuchać na zimne i nie ryzykować po urazie głowy, na które całe piłkarskie środowisko jest szczególnie uczulone.

Jutro bramkarz Chelsea stawi się w Uniejowie na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20 Jacka Magiery. Kadra rozegra podczas niego mecze z Włochami (06.09, godz. 19 w Łodzi na stadionie Widzewa) i ze Szwajcarią (10.09, godz. 18 w Montreux).

Źródło: Informacja własna