Premier League 2: Wygrana w Walii. Czyste konto i uraz Bułki

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 02.09.2018 19:42 / Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 19:42

Chelsea okazała się minimalnie lepsza od Swansea City w meczu 4. kolejki Premier League 2. The Blues wygrali 1:0 po bramce Josepha Colleya, a czyste konto zachował Marcin Bułka, który został zmieniony po uderzeniu w głowę.

The Blues w poprzedniej kolejce przegrali u siebie z Derby County 0:1 grając mocnym składem. Teraz musieli radzić sobie bez Tammy'ego Abrahama i Charly'ego Musondy, którzy odeszli na wypożyczenia, a także bez kontuzjowanych Luke'a McCormicka i Ethana Ampadu.

Joe Edwards ustawił drużynę w formacji 3-5-2.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, którzy szukali pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Walijczykom brakowało jednak skuteczności, a The Blues niezbyt radzili sobie z dominującą Swansea. Próbowali grać z kontry, ale bezskutecznie.

Po przerwie londyńczycy grali lepiej i mieli więcej inicjatywy. Gol padł po rzucie rożnym. Pierwsza wrzutka niczego nie przyniosła, ale piłkę w grze utrzymał Uwakwe, dograł, Billy Gilmour zgrał ją do środka, a formalności z bliska dopełnił Joseph Colley, wbijając piłkę do bramki.

W drugiej połowie Marcin Bułka został zmieniony przez Jamie'ego Cumminga. Polski bramkarz otrzymał cios w głowę, w wyniku czego doznał pęknięcia na ustach i przez chwilę lekarze mieli problem z zatrzymaniem krwotoku. Zawodnik chciał kontynuować grę, ale fizjoterapeuci wybrali bezpieczną opcję i przekazali Edwardsowi, że potrzebna będzie zmiana.

Dzięki zwycięstwu Chelsea ma siedem punktów na koncie i zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli.