Chelsea na liście dwudziestu najbogatszych klubów na świecie

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 14.01.2020 06:32 / Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 06:34

Deloitte Football Money League opublikowało najnowszą listę najbogatszych klubów na świecie. Dzięki dojściu do finału Ligi Mistrzów i przeprowadzce na nowy stadion, Tottenham przeskoczył w tym rankingu Chelsea.

 

Tabela, która jest publikowana każdego roku, zestawia 20 najbogatszych klubów w światowej piłce nożnej, a w najnowszym zestawieniu, Tottenham zajął ósme miejsce, Chelsea natomiast uplasowała się na dziewiątej lokacie, osiągając przychód równy 513 milionów euro.

 

FC Barcelona po raz pierwszy została uznana najbogatszym klubem, natomiast jeśli chodzi o angielskie kluby, to najwyżej sklasyfikowany [na trzecim miejscu] został Manchester United. Manchester City zajął szóste miejsce, Liverpool siódme, a Arsenal wypadł poza czołową dziesiątkę, zajmując 11. lokatę. Na liście znalazły się jeszcze dwa angielskie kluby – West Ham [18. miejsce] oraz Everton [19. miejsce].

 

 

Źródło: deloitte.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close