Sarri: Rok w Anglii pozwolił mi się rozwinąć

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 27.12.2019 20:40 / Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 20:40

Maurizio Sarri, który w zeszłym sezonie poprowadził Chelsea do zwycięstwa w Lidze Europy, przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że rok spędzony w Anglii pomógł mu się rozwinąć.

 

– Myślę, że doświadczenie z Premier League sprawiło, że bardzo się rozwinąłem. To niezwykłe rozgrywki, zarówno pod względem technicznym, jak i mentalnym. W czasie całego sezonu, na żadnym stadionie na nas nie gwizdali. Stadiony, na których widać mnóstwo dzieci to coś, co noszę w sobie i chciałbym zobaczyć coś takiego we Włoszech. Niestety, do takich rzeczy jest nam jeszcze daleko.

 

– Różnica między angielskimi i włoskimi piłkarzami? Anglicy mają ten specyficzny charakter, widzę jak jedzą o 14:00, a o 14:30 już pracują na piekielnej intensywności. Później zastanawiasz się jak oni to robią, ale takie jest prawdopodobnie ich DNA. To coś, co należy do historii ich narodu. Włosi byli zawsze trochę mądrzejsi, bardziej taktyczni.

 

– Najlepsze wspomnienie minionego sezonu? 4:1 w finale Ligi Europy z Arsenalem. To mecz, który dał nam najwięcej satysfakcji. Mieliśmy w tamtym sezonie także kilka kiepskich meczów, ale warte zapamiętania było na przykład zwycięstwo 2:0 z Manchesterem City.

Źródło: Sky Italy

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close